چرا عمل زیبایی واژن برای خانم‌ها مهم است؟

با توجه به تحقیقات صورت گرفته در سطح جهانی، عمل زیبایی واژن به طور روزافزونی در حال رشد و گسترش است. تعداد قابل توجهی از زنان در سراسر جهان برای تغییر شکل ظاهر اندام تناسلی خود تن به عمل‌های متنوع جراحی زیبایی واژن می‌دهند. به عنوان مثال بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط جامعه بین المللی جراحی پلاستیک زیبایی، در سال ۲۰۱۶ عمل لابیاپلاستی ۴۵ درصد بیشتر از سال‌ ۲۰۱۵ انجام شده است. با توجه به رویداد  وقایع طبیعی در زندگی زنان همچون؛ بارداری، زایمان و پیری که می‌تواند تاثیرات نامطلوبی بر شکل ظاهری دستگاه تناسلی و واژن بگذارد. نگرانی در مورد شکل ظاهر واژن همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های احساسی و روانی زنان بشمار می‌رود. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی در عصر حاضر، عمل جراحی زیبایی واژن به کمک زنان آمده است تا شکل ظاهر و عملکرد واژن را بهبود بخشد. ظاهر نامطلوب واژن می‌تواند اثرات مخرب جسمی و روانی بر زنان بگذارد که عبارتند از:

 • عدم اعتماد به نفس
 • از بین رفتن تمایلات جنسی
 • بی اختیاری ادرار
 • تکرر ادرار

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن ، طیف وسیعی از روش‌های جراحی و غیر جراحی زیباسازی واژن را در بر می‌گیرد. عمل زیبایی واژن، نوعی عمل جراحی پلاستیک و روش‌های زیبایی شناختی است که توسط پزشک متخصص در کانال واژن، بافت داخلی، سایر ساختارهای واژینال و رحم انجام می‌شود. عمل زیبایی واژن یا واژینوپلاستی با هدف سفت کردن واژن که بر اثر زایمان طبیعی و واژینال یا افزایش سن دچار شل شدگی و آتروفی می‌گردد، صورت می‌پذیرد. علاوه بر این، عمل جوان‌سازی و زیبایی واژن نه تنها به عضلات داخلی بلکه به غشا و بافت خارجی اطراف واژن نیز اشاره دارد.

دلایل افزایش عمل زیبایی واژن

در طی یک دهه گذشته، علاقه به انجام جراحی زیبایی واژن و بهبود عملکرد دستگاه تناسلی در بین زنان به طور قابل توجهی رو به افزایش است. دلایل افزایش علاقه‌ی زنان به انجام جراحی زیبایی واژن عبارتند از:

 • عمل زیبایی واژن دید بهتری از دستگاه تناسلی خارجی برای زنان و همسران آنها فراهم می‌کند که در نتیجه زنان احساس اعتماد به نفس بیشتری در مقابل شریک جنسی خود خواهند داشت.
 • امروزه با توجه به وجود وسایل ارتباط جمعی همچون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آگاهی و انتظارات افراد در خصوص جراحی‌ پلاستیک افزایش یافته است.
 • جراحی زیبایی واژن، مشکلات پزشکی و کاربردی را درمان کرده و منجر به افزایش رضایت جنسی می‌گردد.

انواع عمل جراحی زیبایی واژن

لابیاپلاستی: رایج‌ترین و پرطرفدارترین عمل زیبایی واژن، عمل لابیاپلاستی است. در این روش بافت اضافی لبه‌های داخلی ( لابیای مینور) و در موارد خاصی لبه‌های خارجی (لابیای ماژور) برداشته می‌شود. با استفاده از لابیاپلاستی پزشک متخصص اندازه طولی لبه‌های داخلی واژن را نسبت به لبه‌های خارجی کاهش می‌دهد. همچنین در این روش ناهنجاری و عدم تقارن لبه‌های داخلی برطرف می‌گردد.

واژینوپلاستی: این روش به عنوان روش جوان‌سازی واژن شناخته می‌شود. هدف از واژینوئلاستی، بازگرداندن خاصیت کشسانی و کلاژن سازی غشای داخلی واژن است. با استفاده از این روش قطر واژن کمتر و سفت‌تر میگردد. واژینوپلاستی غالبا به عنوان راه حلی برای از برطرف کردن آتروفی واژن به علت زایمان‌های متعدد واژینال است.

هایمنوپلاستی: در این روش لبه‌های پرده بکارت که بر اثر تروما و فشار خارجی دچار آسیب دیده‌گی و پاره‌گی شده‌اند را به هم متصل می‌کنند. غالبا عمل زیبایی هایمنوپلاستی به دلایل مذهبی و فرهنگی انجام می‌شود.

کاهش کلاهک کلیتوریس: در این نوع عمل زیبایی که غالبا همراه با لابیاپلاستی صورت می‌گیرد، بافت اضافه و چین و چروک‌های ناحیه کلیتوریس اصلاح می‌گردد. هدف از انجام این عمل افزایش بیشتر تحریک و لذت جنسی است.

مزایایی جراحی زیبایی واژن

در یک نگاه کلی فواید جراحی زیبایی واژن می‌تواند موارد زیر را در بربگیرد که عبارتند از:

 • درمان خشکی و شل شدگی واژن
 • بهبود ظاهر کلی بخش خارجی واژن
 • افزایش میزان رضایت از رابطه جنسی
 • بهبود تجارب و لذت جنسی
 • درمان ناهنجاری‌های پزشکی از قبیل بی اختیاری و تکرر ادرار
 • بازگرداندن حس جوانی به فرد
 • افزایش اعتماد به نفس در زنان

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.