لابیاپلاستی برای چه کسانی ممنوع است؟

لابیاپلاستی چیست؟

امروزه لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین روش‌های زیبایی به شمار می‌آید. در واقع لابیاپلاستی یک پروسه جراحی است که در آن، اندازه و شکل لابیاهای کوچک واژن اصلاح می‌شود و دو طرف لابیاها به صورت متقارن درمی‌آیند. برخی از افراد، از شکل و ظاهر لابیاهای واژن خود رضایت ندارند یا بزرگی اندازه لابیاها باعث ایجاد ناراحتی هنگام رابطه جنسی یا حین انجام فعالیت‌های ورزشی می‌شود. تصمیم به انجام لابیاپلاستی بایستی با در نظر گرفتن این شرایط، انجام گیرد. البته وجود این شرایط در هر فردی طبیعی است زیرا عوامل مختلفی از جمله افزایش سن باعث ایجاد تغییر در ظاهر واژن و بزرگ شدن اندازه لابیاهای کوچک می‌شود.

اگر تصمیم به انجام لابیاپلاستی دارید، ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا پزشک وضعیت جسمانی شما را بررسی کرده و مشخص کند که آیا شما می‌توانید این عمل جراحی را انجام دهید یا خیر.

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

  • دختران کمتر از ۱۸ سال: این عمل نباید برای دختران کمتر از ۱۸ سال انجام شود، زیرا ممکن است لابیای آن‌ها بعد از بلوغ هم رشد کند و رشد آن حتی تا اوایل بزرگسالی ادامه یابد.
  • زنان باردار: برای انجام لابیاپلاستی بایستی تا پایان دوره بارداری صبر کنید.
  • زنان دچار بیماری: زنانی که مبتلا به بیماری‌های زنان و بیماری‌های خاص هستند.
  • زنان سیگاری: همانند بسیاری از جراحی‌ها، سیگار کشیدن بهبود محل زخم را به تأخیر می‌اندازد و ریسک عفونت را افزایش می‌دهد.

خطرات عمل لابیاپلاستی چیست؟

خطرات لابیاپلاستی همچون خونریزی، هماتوم و عفونت در روش‌های تهاجمی این عمل زیبایی به وجود می‌آید. در لابیاپلاستی به روش جراحی، علاوه بر ایجاد اسکار (جای زخم) ممکن است باعث درد هنگام برقراری رابطه جنسی شود. خوشبختانه احتمال بروز این خطرات در روش لابیاپلاستی با لیزر کاهش یافته است.

مراقبت‌های بعد از عمل لابیاپلاستی چیست؟

  • ناحیه تناسلی و محل جراحی شده را برای جلوگیری از عفونت تمیز نگه دارید.
  • لباس زیر گشاد بپوشید.
  • از برقراری رابطه جنسی تا ۶ هفته خودداری کنید.
  • از تامپون تا ۶ هفته استفاده نکنید.

برای آنکه در رابطه با لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بخوانید، روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.