لابیاپلاستی به چه افرادی توصیه می‌شود؟

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی روش جراحی برای کاهش اندازه و بهبود شکل و ظاهر کلی لابیاهاست. هدف از این عمل حفظ کانتور طبیعی، حساسیت و رنگ ناحیه با حداقل میزان اسکار است. لابیاپلاستی معمولا برای کاهش اندازه لابیا‌های مینور (لوب‌های داخلی و کوچکتر) انجام می‌شود. گرچه لابیاپلاستی برای لابیا ماژور (لب‌های بیرونی و بزرگتر) نیز قابل انجام است. نتیجه این عمل دائمی است و با انجام آن تا سال‌ها از داشتن لابیاهای متقارن‌تر و با اندازه طبیعی می‌توانید بهره ببرید.

لابیاپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

لابیاپلاستی برای بسیاری از خانم‌ها بسیار ارزشمند و بطور بالقوه تغییر دهنده زندگی است. یک فرد مناسب برای انجام این عمل معمولا دارای بافت بیش از اندازه در ناحیه واژن است به طوری که لابیاها بیش از حد برجسته، بیرون زده، نامتقارن یا گوشتی هستند. این حالت به دلایل مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی، زایمان، تروما، کاهش قابل توجه وزن یا به سادگی به دلیل روند طبیعی پیری می‌تواند رخ دهد.
وجود چین‌های پوستی قابل توجه در اطراف دهانه واژن خانم‌ها طبیعی است و در بیشتر موارد هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما هنگامی که بافت لابیاها بزرگ یا کشیده می‌شود نگرانی‌های زیبایی‌ شناختی یا پزشکی متعددی به همراه می‌آورد. در بسیاری از موارد بافت بیش از اندازه لابیا منجر به سوزش یا ناراحتی حین فعالیت‌های ورزشی، دوچرخه‌سواری، رابطه جنسی یا حتی هنگام نشستن و پیاده‌روی می‌شود. علاوه بر این، با توجه به اینکه لابیاهای اضافی بطور مداوم موجب مرطوب و/یا خشک شدن ناحیه می‌شوند مشکلاتی در بهداشت شخصی فرد ایجاد می‌کند. از نظر روانشناسی نیز بافت اضافی لابیا اغلب موجب کاهش اعتماد به نفس فرد در مورد ظاهر خود بویژه هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ یا حین رابطه جنسی می‌شود.
در صورتی که با هر کدام از مشکلات بالا مواجه هستید، لابیاپلاستی یک روش ایده‌آل برای رفع مشکل شماست. زمانی که این عمل توسط جراحی با تجربه انجام شود می‌تواند بطرز قابل توجهی مسائل فیزیکی و روانی همراه با لابیاهای بزرگ و نامتقارن را کاهش داده یا بطور کامل از بین ببرد که در نهایت موجب بهبود اعتماد به نفس و افزایش کیفیت زندگی فرد می‌شود.

افرادی که تحت لابیاپلاستی قرار می‌گیرند علاوه بر داشتن مشکلات فیزیکی و روانی ناشی از بزرگی لابیاها باید دارای شرایط زیر باشند:

• سلامت عمومی بدن – فرد کاندید برای این عمل نباید مبتلا به هیچ مشکل پزشکی باشد که جراحی را با خطر و مشکل همراه می‌کند.
• فرد باید دارای سلامت روانی باشد و به انتخاب خود و نه دیگران تحت این عمل قرار گیرد. همچنین فرد باید انتظار واقع‌بینانه از نتیجه جراحی داشته باشد.
• سن بیشتر از ۱۸ سال – این عمل نباید در دختران کمتر از ۱۸ سال انجام شود، چرا که لابیاها در افراد کمتر از این سن ممکن است در سال‌های بعد رشد کرده و تغییر شکل داشته باشند.

اما لابیاپلاستی برای چه افرادی توصیه نمی‌شود:

• خانم‌های باردار
• خانم‌های مبتلا به بیماری‌های منتقله از راه جنسی
• خانم‌ها با عوارض خاص بعد از جراحی
• خانم‌های سیگاری
برای انجام لابیاپلاستی مناسب نیستند.

اگر می‌خواهید در مورد لابیاپلاستی با لیزر و بدون عمل جراحی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.