عوامل موثر بر ارضای به موقع

چه عواملی باعث ارضای به موقع می‌شود؟

عواملی مانند میزان صمیمیت، سن، اعتماد به نفس، استرس، وضعیت اجتماعی و اقتصادی، پورنوگرافی، سلامتی و زیبایی اندام جنسی (زیبایی واژن) بر روی رضایت جنسی و ارضای به موقع تاثیرگذار است. در حال حاضر، زیبایی واژن و تنگی آن یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی ارضای به موقع در زنان است. شل‌شدگی واژن یکی از شایع‌ترین مسائل در میزان رضایت جنسی در زنان است. شل‌شدگی واژن منجر به کاهش استحکام و حساسیت در ناحیه واژن می‌شود. این مسئله در حدود ۷۶٪ از زنان رخ می‌دهد به طوری که از هر ۴ نفر ۱۰ زن دچار مشکلات جنسی هستند.
شل‌شدگی واژن می‌تواند کیفیت زندگی و عملکرد جنسی زن را در موارد زیر تحت تاثیر قرار دهد:
• کاهش عملکرد جنسی
• کم شدن میل جنسی
• صدای خروج هوا در طول ورزش، فعالیت یا مقاربت
• ناتوانی یا کاهش توانایی ارگاسم و ارضای به موقع در طی مقاربت
• رضایت جنسی پایین‌تر
تأثیرات شل‌شدگی واژن
شل‌شدگی واژن در زنان بالای ۵۰ سال دیده می‌شود. این امر میزان رضایت جنسی و ارضای به موقع در آن‌ها را کاهش می‌دهد که ناشی از شل‌شدگی دیواره واژن است.

چه عواملی باعث شل‌شدگی واژن می‌شود؟

یائسگی شایع‌ترین علت شل‌شدگی واژن در زنان بالای ۴۵ سال است که به دلیل کاهش میزان تولید استروژن و کلاژن در بدن است. زایمان‌های مکرر، شرایط خاص پزشکی و عوامل ژنتیکی نیز در شل شدگی واژن نقش دارند. شل‌شدگی واژن از طریق عمل جراحی، هورمون درمانی و تکنولوژی‌های جدید پزشکی قابل کنترل و درمان است. برای مثال یکی از دلایل اصلی شل‌شدگی واژن کاهش طبیعی استروژن است که در سنین بالا اتفاق می‌افتد و برای این منظور اغلب از HRT (هورمون درمانی) استفاده می‌شود. جدیداً از روش‌هاى لیزرى نوینى براى درمان مشکلات مذکور در ناحیه واژن استفاده می‌شود که روشی امن و غیر تهاجمی است و منجر به بازسازی مخاط واژن به طور سرپایی می‌شود و ارضای به موقع را ایجاد می‌کند.

اگر می‌خواهید در مورد روابط جنسی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با مادر تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.