رفع گشادی واژن چگونه انجام می‌شود؟

زایمان طبیعی می‌تواند موجب کشیدگی دیواره واژن و کانال زایمان و در نتیجه کاهش استحکام و تون دیواره‌های واژن شود. گشادی واژن موجب کاهش اصطکاک و حس جنسی حین رابطه جنسی برای هر دو طرف می‌شود. گشادی واژن در برخی خانم‌ها می‌تواند دردناک باشد و در مواردی موجب بی‌اختیاری ادرار و حتی مشکلاتی در اجابت مزاج می‌شود. این عارضه حتی در مواردی می‌تواند موجب قرار نگرفتن تامپون در واژن و خروج صداهای شبیه گاز حین رابطه جنسی شود. راه‌های مختلفی برای رفع گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی وجود دارد. برخی راه‌های رفع گشادی واژن عبارتند از:
 تمرینات کگل - یکی از روش‌های آسان رفع گشادی واژن انجام تمرینات ورزشی خاصی به نام تمرینات کگل است که روی عضلات کف لگن اثر می‌گذارد. این تمرینات به مستحکم شدن عضلات کف لگن و رفع گشادی واژن کمک می‌کنند.
 یوگا و پیلاتس - انجام این ورزش‌ها اثرات مثبتی در رفع گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی دارد.
 رژیم غذایی - مصرف مواد غذایی حاوی استروژن‌های طبیعی مثل دانه کنجد، انار، سویا، هویج و سیب به رفع گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی کمک می‌کند. مصرف مقادیر زیاد کربوهیدرات‌های آلی، سبزیجات ارگانیک تازه و میوه‌ها و پروتئین‌های حیوانی ارگانیک نیز بسیار مفید است.
 لیزر مونالیزا - این روش یک درمان غیر جراحی موثر و با دوام برای رفع گشادی واژن است. لیزر مونالیزا بویژه در صورتی که روی خانم‌های جوان بعد از زایمان طبیعی انجام شود بطرز قابل توجهی موجب بهبود الاستیسیته واژن و استحکام آن می‌شود. لیزر مونالیزا موجب تحریک تولید کلاژن جدید می‌شود. کلاژن جزء اصلی سلامت بافت واژن است که با تقویت دیواره واژن باعث رفع گشادی واژن می‌شود. بهبود خارش، سوزش و خشکی و از بین رفتن درد هنگام رابطه جنسی یا بعد از آن از دیگر مزایای لیزر مونالیزا است.
اگر می‌خواهید در مورد درمان گشادی واژن با لیزر مونالیزا تاچ بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با مادر تماس باشید.