درمان آتروفی واژن با لیزر مونالیزا

آتروفی واژن شرایطی است که بیش از ۴۰ درصد زنان را در دوران یائسگی یا بعد از آن درگیر می‌کند. آتروفی واژن موجب نازک شدن دیواره واژن و کاهش الاستیسیته و خونرسانی طبیعی به بافت واژن می‌شود. به دنبال آتروفی واژن، مخاط محافظ واژن هیدراتاسیون و ضخامت طبیعی خود را از دست می‌دهد که موجب از دست رفتن لغزندگی محیط واژن می‌شود. همچنین تغییر pH طبیعی محیط داخلی واژن اثرات مضری روی سلامت و عملکرد طبیعی واژن دارد.
آتروفی واژن در واقع به دلیل کاهش استروژن اتفاق می‌افتد که موجب ایجاد علائم زیر می‌شود:

• خشکی، سوزش و خارش واژن
• مقاربت دردناک
• خونریزی بعد از رابطه جنسی
• کاهش لغزندگی حین رابطه جنسی
• سوزش هنگام دفع ادرار
• عفونت‌های مکرر دستگاه ادراری

درمان آتروفی واژن

در گذشته درمان آتروفی واژن بطور معمول از طریق درمان جایگزینی هورمون (HRT) انجام می‌شد. اما این روش برای خانم‌های مبتلا به سرطان سینه مناسب نیست، همچنین بسیاری از خانم‌ها تمایلی به وابستگی طولانی مدت به درمان‌های هورمونی ندارند. لیزر مونالیزا یک روش جدید درمانی است که عموما بدون درد است و هیچ یک از عوارض سیستمیک همراه با درمان‌های هورمونی را ندارد. این روش برای همه افراد مبتلا به آتروفی واژن مناسب است و فقط ۵ دقیقه طول می‌کشد.
لیزر مونالیزا یک نوع لیزر فرکشنال CO2 پیشرفته است که بطور ایمن و موثری موجب درمان نازکی و حساسیت دیواره‌های واژن و آتروفی واژن می‌شود. انرژی لیزر به آرامی وارد بافت دیواره واژن می‌شود. نتیجه آن ایجاد آسیب‌های میکروسکوپی در بافت واژن است که موجب تحریک فرآیند بهبودی در واژن و در نتیجه شروع تولید کلاژن و رگ‌های خونی جدید می‌شود.
لیزر مونالیزا با تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید در دیواره واژن و افزایش جریان خون در بافت واژن موجب بازسازی ساختار و شکل بافت، لغزندگی و عملکرد طبیعی واژن می‌شود و علائم مربوط به آتروفی واژن را بهبود می‌بخشد.
اگر می‌خواهید در مورد زیبایی واژن مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.