نکاتی که قبل از انجام آی وی اف باید بدانیم

امروزه ناباروری تبدیل به یک پدیده رایج در بین زوجین شده است به گونه‌ای که از هر ۶ زوج ۱ زوج مبتلا به ناباروری هستند. یکی از روش‌های باروری روش IVF است که در آن تخمک با اسپرم در محیط آزمایشگاه بارور می‌شود و سپس جنین فریز شده به داخل رحم زن منتقل می‌گردد. بهتر است قبل از اقدام به IVF با نکات زیر آشنا شوید.

تحقیق کامل در خصوص روند درمان

قبل از تصمیم‌گیری برای انجام IVF  متقاضیان باید با چگونگی روند درمان و آنچه که در هر مرحله اتفاق می‌افتد، اطلاعات لازم را کسب کنند. آگاهی از روند درمان بهترین راه آمادگی ذهنی برای تغییرات عاطفی و جسمانی است که در روند درمان ناباروری IVF اتفاق خواهد افتاد.

از میزان سلامت کامل بدن خود اطمینان حاصل کنید.

تناسب اندام و رعایت رژیم غذایی متعادل و سالم مهمترین بخش اقدام به باروری و باردار شدن است. مطالعات نشان داده است که زنانی که از نظر جسمی و روحی در وضعیت مناسب قرار دارند شانس موفقیت بیشتری در IVF خواهند داشت. مصرف بیش از ۴ واحد الکل در هفته، کشیدن سیگار و اضافه وزن از جمله عواملی هستند که می‌توانند باعث کاهش میزان موفقیت و تاثیر منفی بر IVF بگذارند.

واقع بین بودن

عواملی همانند سن، وزن، سبک زندگی و سلامت عمومی فرد تعیین کننده میزان موفقیت می‌باشند. تجربه نشان می‌دهد که میزان موفقیت در زنان زیر ۳۵ سال بیشتر است. به طور کلی زنان بالای ۳۰ سال که قصد بچه دار شدن دارند باید هر چه زودتر اقدام به بارداری بکنند.

مصرف مکمل‌های ضروری

قبل از شروع و اقدام به انجام IVF بهتر است برای چند ماه اسید فولیک مصرف کنید. این مکمل از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. اسید فولیک از جنین در مقابل نقایض مغزی و ستون فقرات محافظت می‌کند. توصیه می‌شود مکمل‌های ویتامین D را قبل از IVF شروع کنید. مصرف این مکمل‌ها منجر تقویت و میزان اسپرم در شریک زندگی شما می‌شود.

اگر می‌خواهید در مورد درمان ناباروری (IVF) بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.