معاینات دوره ای خانم ها بعد از یائسگی نیز ادامه دارد


معاینات دوره ای خانم ها، به منظور بررسی اندام های جنسی خانم ها از لحاظ وجود بیماری، قبل و بعد از یائسگی به طور منظم انجام می شود. معاینات دوره ای خانم ها در طول دوره زندگی آن ها حائز اهمیت است؛ اما در برخی دوره ها حساسیت بیشتری پیدا می کند. جالب است بدانید معاینه خانم هایی که اضافه وزن بالایی دارند، از معاینه خانم های لاغر اندام حساس تر است.
چرا خانم ها بعد از یائسگی باید معاینه شوند؟
به خاطر افزایش خطر سرطان با افزایش سن، معاینات دوره ای منظم خانم ها باعث درمان به موقع در صورت نیاز می شود. علاوه بر سرطان، معاینه خانم ها برای تشخیص مشکلاتی مانند عفونت ها ، آتروفی واژن و خشکی واژن نیز لازم است.
معاینات دوره ای خانم ها بعد از یائسگی هر چند وقت یک بار انجام می شود؟
به خانم های یائسه توصیه می شود هر سال یک بار جهت معاینه دوره ای به متخصص زنان مراجعه کنند.
خانم های بین ۳۰ تا ۶۵ سال، بهتر است هر سه سال یک بار تست پاپ اسمیر بدهند؛ در صورت انجام تست پاپیلوماویروس (HPV) همزمان با تست پاپ اسمیر، می توان هر پنج سال یک بار برای تست پاپ اسمیر مراجعه کرد.
خانم های بالاتر از ۶۵ سال، در صورتی که در نتیجه تست پاپ اسمیر آن ها در ۳ دوره قبلی منفی بوده باشد، می توانند انجام تست پاپ اسمیر را متوقف کنند. خانم هایی که نتیجه پاپ اسمیر آن ها نشان دهنده تغییرات پیش سرطانی باشد، بهتر است تا ۲۰ سال تست پاپ اسمیر را به طور منظم (سه سال یک بار) انجام دهند.
همچنین در مورد خانم هایی که هیسترکتومی انجام داده اند، اگر سابقه سرطان دهانه رحم یا تغییرات پیش سرطانی وجود نداشته باشند، نیازی به انجام پاپ اسمیر نیست.
توجه شود حتی اگر نیازی به تست پاپ اسمیر وجود نداشته باشد، خانم ها بعد از یائسگی باید هر سال یک بار جهت معاینه به متخصص زنان مراجعه کنند.
منبع
http://www.webmd.com/menopause/guide/menopause-pelvic-exam?page=2

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.