کاربرد کلی لیزر مونالیزا چیست؟

لیزر مونالیزا چیست؟

جوانسازی واژن از طریق لیزر مونالیزا از جدیدترین روش‌های درمانی در پزشکی برای درمان علائم واژینال است که در نتیجه زایمان، یائسگی، تشعشع و شیمی درمانی بعد از سرطان، اضافه وزن (بیشتر از ۱۰ کیلوگرم) و ناراحتی‌های جنسی ایجاد می‌شود. همچنین این روش می‌تواند در زنان به منظور تنگ کردن دیواره واژن به‌کار رود. لیزر مونالیزا درمانی تقریبا بدون درد است و حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

لیزر مونالیزا برای درمان چه علائمی به کار می‌رود؟

جوان سازی واژن از طریق لیزر مونالیزا طیف وسیعی از علائم را درمان می‌کند:

  • خشکی واژن
  • آتروفی واژن (کاهش کلاژن و کاهش خاصیت ارتجاعی دیواره که منجر به نازک شدن و حساس شدن پوست می‌شود و رابطه جنسی را برای فرد دردناک می‌‌کند)
  • خارش واژن و تحریک پذیری
  • ناراحتی و درد حین رابطه جنسی
  • کاهش تحریک جنسی واژن
  • عفونت مجاری ادراری
  • عفونت‌های مکرر واژن
  • پرولاپس (افتادگی) دیواره واژن
  • لیزر را می‌توان در بافت خارجی برای سفت کردن بافت فرج (ولو) نیز استفاده کرد. لیزر مونالیزا را می‌توان برای سفید کردن ولو نیز بکار برد.

لیزر مونالیزا چگونه کار میکند؟

لیزر مونالیزا با تخریب دیواره‌های شکننده و قدیمی واژن باعث جوانسازی واژن می‌شود. بدن را مجبور به ایجاد کلاژن قوی‌تر می‌کند و جریان خون را در این منطقه افزایش می‌دهد.

آیا استفاده از این روش ایمن است؟ آیا عوارض جانبی دارد؟

تجربه متخصص در انجام این روش بسیار مهم است. پزشک پروب را وارد می‌کند. پس از آن، دیواره واژن را درمان می‌کند. سپس به آرامی پروب را خارج می‌کند. انجام تمام این فرآیندها تنها در چند دقیقه طول می‌کشد و اکثر خانم‌ها هیچ ناراحتی را تجربه نمی‌کنند.

آیا برای انجام لیزر مونالیزا به آماده سازی نیاز است؟

فرد باید قبل از انجام این نوع لیزر به مدت یک هفته مصرف هر گونه کرم را متوقف کند. در ضمن تا پایان دوره درمان نباید مصرف آن‌ها را شروع کند.

فرد نباید شب قبل از درمان، رابطه جنسی داشته باشد. همچنین در زمان درمان نباید عفونت فعال واژینال داشته باشد. تست پاپ اسمیر نیز باید قبل از آن انجام شود.

عوارض لیزر واژینال می‌تواند شامل ایجاد ضایعات فعال پوستی مانند پسوریازیس، لیکن پلانوس و لیکن اسکلروز باشد. زنان مبتلا به آتروفی پس از شیمی درمانی و پرتودرمانی باید ۶ ماه قبل از لیزر واژینال منتظر بمانند.

بهبودی بعد از لیزر مونالیزا

معمولا ۳ تا ۵ روز بعد از درمان، بازیابی کامل صورت می‌گیرد. در این زمان فرد نباید از استخر و همچنین از هر نوع مواد شیمیایی تحریک کننده استفاده کند. زنان در زمان بهبودی باید از انجام رابطه جنسی و فعالیت بدنی شدید خودداری کنند.

اگر می‌خواهید در مورد ماندگاری نتایج لیزر مونالیزا بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.