علائم سرطان رحم چیست؟

نشانه‌های سرطان رحم
در بسیاری از موارد سرطان رحم با بروز نشانه‌هایی همراه است. با این وجود که بروز این علائم به طور قطع مشخص کننده سرطان رحم نیست، شناسایی و پیگیری آن‌ها حائز اهمیت است. معمولا تغییرات غیر سرطانی در رحم، رشد بیش از حد غشای داخلی رحم (حالت پیش از سرطان) و سرطانی شدن غشای داخلی رحم منجر به سرطان رحم می‌شود.
خونریزی غیرطبیعی یا لکه‌بینی
در دوران یائسگی، مشاهده هرگونه خونریزی یا لکه‌بینی غیر طبیعی بوده و باید علت آن سریعا توسط پزشک مشخص شود. ۸۵% افراد مبتلا به سرطان رحم ، خونریزی‌ نامنظم (در بین دوره ماهیانه) یا خونریزی بعد از دوران یائسگی دارند. این علائم بیشتر در موارد غیر سرطانی ایجاد می‌شود، اما ارزیابی پزشکی هرگونه خونریزی نامنظمی، بسیار مهم است.
ترشحات واژن
بروز ترشحات واژن، معمولا به دلیل عفونت و وضعیت‌های خوش‌خیم دیگر است، اما می‌تواند نشانه‌ای از سرطان رحم نیز باشد. حدود ۱۰% زنان مبتلا به سرطان رحم ، خونی در ترشحات واژینال مشاهده نمی‌کنند.
احساس درد در ناحیه لگن
تقریبا ۱۰% زنان مبتلا به سرطان رحم، درد لگن یا درد توده‌ی توموری را احساس می‌کنند.
تکرر و سوزش ادرار
سرطان رحم می‌تواند باعث انسداد کلیه‌ها شود. این انسداد موجب احساس سوزش و ناراحتی و تکرر ادرار می‌شود.
احساس درد در هنگام مقاربت جنسی
در برخی موارد احساس درد و ناراحتی در زمان رابطه جنسی به دلیل عفونت‌هایی است که می‌تواند منجر به سرطان رحم شود. علاوه بر این، هرگونه خونریزی در هنگام رابطه جنسی یا بعد از آن می‌تواند نشانه‌ای از سرطان رحم باشد.
در صورت پیشرفت سرطان رحم، نشانه‌های زیر نیز بروز می‌کند:
• احساس درد در قسمت پشت بدن و پاها
• از دست دادن اشتها
• خستگی
• حالت تهوع
بهترین راهی که می‌تواند در جلوگیری از بروز سرطان رحم موثر باشد، آزمایشات و معاینات سالیانه منظم توسط پزشک است. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.mptoms.html

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.