Warning: strstr() expects parameter 1 to be string, array given in /home/azitasaff/domains/azitasaffarzadeh.com/public_html/wp-content/themes/sisarvSafarzadeh/inc/global_functions.php on line 362

Warning: strstr() expects parameter 1 to be string, array given in /home/azitasaff/domains/azitasaffarzadeh.com/public_html/wp-content/themes/sisarvSafarzadeh/inc/global_functions.php on line 373

دوره های آموزشی آمادگی بارداری

بارداری یک دوره 40 هفته ای است، به این ترتیب مادران آینده زمان کافی برای آمورش و آمادگی های لازم برای دوران بارداری، تولد و مراقبت از نوزاد را در اختیار دارند. یکی از بهترین راه های افزایش مهارت های خانم های باردار، شرکت در کلاس های آمادگی بارداری است. در کلاس های آمادگی بارداری آموزش های زیر به خانم های باردار ارائه می شود:

تغذیه بارداری

تغذیه بارداری موضوع بسیار مهمی برای خانم های باردار به شمار می رود. خانم های باردار به تمام گروه های مواد غذایی احتیاج دارند. بدن خانم های باردار باید مقدار کافی از پروتئین (80 تا100 گرم در روز)، مواد سازنده سلول های مغزی و سیستم ایمنی مانند DHA و EPA (اسیدهای چربی که منبع آن ها ماهی های آب سرد است) و نیز کربوهیدرات های مختلف نیاز دارد.

برنامه ورزشی منظم

در گذشته تصور می شد در دوران بارداری استراحت کردن و بی تحرکی بهتر از تحرک داشتن و ورزش است؛ اما اکنون ثابت شده است که ورزش و تحرک کافی در دوران بارداری به یک بارداری بی خطر و آسان و سلامتی جسمی و روانی مادران در آینده منجر می شود؛ تأثیرات مثبت ورزش تا آخر عمر برای مادران باقی می ماند. این ورزش ها نباید دشوار، خسته کننده و پیچیده باشند. ورزش به خانم های باردار کمک می کنند که فعال باقی بماند و برای مراقبت از نوزاد خود آماده باشد. ورزش کردن به کاهش کمر درد، یبوست، لخته شدن خون، تورم و سایر عوارض و مشکلات دوران بارداری کمک می کند. خانم هایی که در دوران بارداری ورزش می کنند دچار اضافه وزن بیش از حد نمی شوند و زمان زایمان در آن ها کوتاه تر و راحت تر است. این خانم ها بعد از زایمان (با ادامه دادن ورزش) با سرعت بیشتری وزن کم می کنند.

آموزش زایمان

آموزش زایمان به خانم های باردار کمک می کند با راحتی و آمادگی روانی بیشتری زایمان داشته باشند؛ زیرا با فرایند تولد نوزاد آشنا می شوند. بهتر است خانم ها در دوران بارداری برای افزایش آگاهی خود، در کلاس های آمادگی بارداری آموزشی شرکت کنند تا اطلاعات خود را در رابطه با مراحل تولد نوزاد، روش های کاهش درد، تکنیک های تنفس و امکانات پزشکی افزایش دهند.

کلاس های آموزشی مراقبت از نوزاد

خانم های باردار نیاز به شرکت در کلاس های آموزشی برای افزایش مهارت های خود در مراقبت از نوزاد دارند. بعد از تولد نوزاد، مادران سؤالات زیادی در مورد تغذیه، سلامتی، رشد، نگهداری، به خواب رفتن و حفظ امنیت نوزاد خواهند داشت. در این دوره ها در مورد شیر دادن به کودک، خواباندن، آغاز تغذیه با غذای جامد، کنترل گریه نوزاد، آشنایی با بیماری های کودک، ارزیابی رشد هفتگی کودک و این قبیل موارد به مادران آموزش داده می شود.

برگزاری دوره آموزشی آمادگی بارداری توسط دکتر صفارزاده

دکتر صفارزاده اقدام به برگزاری دوره های آموزشی آمادگی قبل و بعد از زایمان کرده اند. این کلاس ها به صورت دوره های هشت جلسه ای در روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 16 تا 17:30 برگزار می شود. خانم های باردار می توانند در دوران بارداری همراه با همسران خود در این دوره ها شرکت کنند. در این دوره ها آمادگی های لازم بعد از زایمان (زایمان طبیعی یا سزارین) و آموزش های مورد نیاز برای مراقبت از نوزاد به زوج ها داده می شود. ورزش های مفید برای آمادگی زایمان طبیعی نیز به علاقه مندان معرفی می شود.