لیزر مونالیزا یک روش درمانی غیر جراحی و بدون استفاده از هورمون برای جوانسازی واژن است. در روش لیزر مونالیزا از لیزر فرکشنال CO2 برای درمان علائم شایع سندروم ادراری تناسلی یائسگی که به دلیل تغییرات هورمونی اتفاق می‌افتد استفاده می‌شود. کاهش استروژن به دنبال یائسگی یا به دلایل مختلفی می‌تواند رخ دهد که علائم ناراحت کننده‌ای ایجاد می‌کند و کیفیت زندگی جنسی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. این علائم شامل موارد زیر است:

  • آتروفی واژن
  • خشکی واژن
  • خارش و سوزش واژن
  • درد حین رابطه جنسی
  • درد و سوزش هنگام تخلیه ادرار
  • بی‌اختیاری ادرار
  • عفونت‌های مکرر دستگاه ادراری

لیزر مونالیزا با راه اندازی فرآیندهای بهبودی در واژن همه این علائم را تسکین می‌بخشد. این روش با تحریک تولید کلاژن و الاستین در دیواره واژن موجب بازسازی عملکرد و جوانسازی بافت واژن می‌شود. همچنین جریان خون را به بافت واژن بهبود می‌بخشد و با تنظیم تعادل pH واژن موجب افزایش لغزندگی و رطوبت بافت واژن می‌شود. بطور کلی درمان با این روش موجب بهبود اعتماد به نفس و سلامت جنسی فرد می‌شود

لیزر مونالیزا برای چه افرادی مناسب است؟

لیزر مونالیزا برای همه افرادی که به علت کاهش استروژن دچار سندروم ادراری تناسلی یائسگی شده‌اند مناسب است. مشکلات واژینال نه تنها طی یائسگی و بعد از آن، بلکه در افراد مبتلا به سرطان سینه، افرادی که تحت جراحی هیسترکتومی (برداشتن رحم به همراه تخمدان‌ها) قرار گرفته‌اند، بعد از زایمان طبیعی و در زمان شیردهی می‌تواند ایجاد شود. این روش درمانی ایده‌آل برای افرادی است که به دنبال روش‌های ایمن و کم تهاجمی‌تر هستند و نمی‌خواهند تحت درمان‌های جراحی یا دارویی قرار گیرند.

روش انجام لیزر مونالیزا

درمان با لیزر مونالیزا یک روش سرپایی است که در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می‌شود، گرچه خود فرآیند تابش لیزر معمولا ۵ دقیقه طول می‌کشد. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و کاملا بدون درد است و فقط ارتعاشات خفیفی هنگام درمان احساس می‌شود. در صورت درمان نواحی خارجی واژن، کرم بی‌حس کننده قبل از شروع درمان اعمال می‌شود که موجب کاهش ناراحتی حین درمان می‌شود. بسیاری از بیماران بعد از اولین جلسه درمان بهبود قابل توجهی را در علائم خود تجربه می‌کنند اما معمولا انجام ۳ تا ۴ جلسه درمان برای کسب بهترین نتیجه توصیه می‌شود که با فاصله ۶ هفته از هم انجام می‌شود. همچنین جلسات سالانه برای حفظ نتیجه درمان بهتر است انجام شود.

مراقبت‌های بعد از لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا یک روش کم تهاجمی و بدون درد است که عوارض جانبی ناچیزی دارد. تورم، قرمزی یا ترشحات خیلی کمی ممکن است ایجاد شود که بعد از چند روز از درمان کاملا از بین می‌رود. معمولا فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های معمول خود برگردد. لازم است از رابطه جنسی تا ۳ تا ۴ روز بعد از لیزر خودداری شود. همچنین نباید در دوران بهبودی از تامپون استفاده شود.

اگر می‌خواهید در مورد لیزر مونالیزا و تاثیرات آن بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات از خدمات و تماس با ما  روی لینک آن کلیک کنید.