لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی روشی برای جراحی لابیا است که در آن پوست اضافی لابیا برداشته شده و لابیاهای داخلی و خارجی تغییر شکل داده می‌شوند. لابیاپلاستی به منظور بازیابی زیبایی لابیاها و همچنین بهبود عملکرد آن‌ها استفاده می‌شود: بهبود زیبایی – لابیاپلاستی با تنظیم اندازه لابیاهای کوچک (داخلی) و بزرگ (خارجی) در بازگرداندن زیبایی و تقارن به لابیاها بسیار موثر است. این جراحی در خانم‌هایی که به دلیل برجستگی زیاد لابیاها احساس خجالت و عدم اعتماد به نفس دارند بسیار کمک کننده است. بهبود عملکرد – لابیاپلاستی در خانم‌هایی که دچار درد و ناراحتی حین رابطه جنسی هستند، افرادی که با پوشیدن لباس‌های تنگ دچار خارش و درد در ناحیه می‌شوند، همچنین افرادی که به علت لابیاهای هایپرتروفیک دچار تعریق زیاد و در نتیجه بوی ناخوشایند در این ناحیه هستند بسیار مناسب است. این روش موجب بهبود عملکرد لابیاها شده و لذت جنسی را افزایش می‌دهد.

روش کار لابیاپلاستی با لیزر

طی لابیاپلاستی با لیزر برخلاف روش جراحی، برای برش بافت از وسایل جراحی استفاده نمی‌شود بلکه به کمک لیزر CO2 بافت اضافی برداشته می‌شود. لیزر علاوه بر برداشت بافت موجب جوانسازی و بازسازی بافت باقی‌مانده در ناحیه می‌شود. به دنبال این فرآیند بافت باقی‌مانده به کمک بخیه‌های بسیار ظریف و قابل جذب بسته می‌شود. لیزر باعث می‌شود رگ‌های خونی همزمان با برش بسته شوند و در نتیجه خونریزی حین عمل ایجاد نمی‌شود یا بسیار ناچیز است. به همین دلیل درد، تورم و کبودی کاهش یافته و دوران بهبودی بعد از آن نیز خیلی کوتاه‌تر از روش جراحی است. لیزر نه تنها موجب تغییر شکل و بهبود ظاهر دستگاه تناسلی می‌شود بلکه با تحریک تولید کلاژن موجب افزایش تراکم و انعطاف بافت و عملکرد بهتر آن می‌گردد. لابیاپلاستی با لیزر معمولا بدون نیاز به بیهوشی و تحت بی‌حسی موضعی قابل انجام است. کل فرآیند بین ۱ تا ۱/۵ ساعت بسته به شرایط فرد طول می‌کشد. طی این عمل، کلیتوریس و مجرای ادراری هیچ آسیبی نمی‌بینند و فرآیند کاملا ایمن و بدون عارضه جانبی انجام می‌شود.

بهبودی بعد از لابیاپلاستی با لیزر

تورم، کبودی و احساس ناراحتی بعد از لابیاپلاستی طبیعی است که به تدریج بعد از ۲ تا ۳ هفته بهبود می‌یابد. بیشتر افراد بعد از ۳ تا ۷ روز به سرکار و فعالیت روزانه خود برمی‌گردند اما بهبود کامل لابیاها می‌تواند تا ۳ ماه طول بکشد. لازم است تا ۴ هفته از حمام در وان و پوشیدن لباس‌های زیر تنگ خودداری کنید. دو تا سه هفته بعد از عمل، ناحیه جراحی حساس است و به همین دلیل از انجام فعالیت‌های فیزیکی شدید باید خودداری کنید. بعد از این زمان می‌توانید به تدریج ورزش‌های سبک را شروع کنید. همچنین از داشتن رابطه جنسی تا ۶ هفته خودداری کنید. داروهای ضد درد برای کنترل ناراحتی بعد از عمل تجویز می‌شوند، با این حال در صورت درد شدید فورا با پزشک خود تماس بگیرید. استفاده از کمپرس یخ در محل لابیا در ۴۸ ساعت اول بعد از عمل به کاهش تورم در ناحیه کمک می‌کند. برای مشاوره با ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات از خدمات و تماس با ما  روی لینک آن کلیک کنید.