آیا درد حاصل از آمیزش با لیزر مونالیزا قابل درمان است؟

گرچه درد حاصل از آمیزش خطری ندارد، اما می‌تواند اثرات شدیدی روی روابط جنسی و اعتماد بنفس زن داشته باشد. درد حاصل از آمیزش قبل، حین یا بعد از رابطه جنسی می‌تواند رخ دهد. درد ممکن است در ناحیه ولوو، اطراف دهانه واژن، داخل واژن یا قسمت پایین شکم ایجاد شود. درد حاصل از آمیزش بسیار پیچیده است و در شرایط مختلفی می‌تواند ایجاد شود که شامل موارد زیر است:

 خشکی واژن که می‌تواند به دلیل دوران قبل از یائسگی و تغییرات هورمونی اتفاق بیفتد
 یائسگی و استفاده طولانی مدت از داروهای هورمونی ضد بارداری
 داروهای ضد استروژن، هیسترکتومی (برداشتن رحم) به همراه برداشتن تخمدان‌ها
 زایمان طبیعی که رابطه جنسی برای چندین هفته تا چند ماه بعد از زایمان یا حتی تا پایان دوره شیردهی می‌تواند دردناک باشد.
 ولوودینیا (درد مزمن اطراف دهانه واژن)
 درد مزمن لگن (درد ناحیه پایین شکم که بیش از ۶ ماه طول بکشد)
 عفونت واژن یا مثانه
 مشکلات پوستی در اطراف واژن
 مشکلات پزشکی مثل اندومتریوز و کیست تخمدان
 عوامل روانی از جمله تجارب جنسی ناخوشایند در گذشته یا عدم داشتن حس به شریک جنسی

درمان درد حاصل از آمیزش

درمان درد حاصل از آمیزش شامل رفع علت ایجاد کننده درد است. برای مثال در صورتی که کیست تخمدان عامل درد است، قرص‌های کنترل بارداری یا جراحی برای برداشتن کیست می‌تواند به رفع درد حاصل از آمیزش کمک کند. درد ناشی از عفونت قارچی احتمالا با درمان دارویی مناسب از بین می‌رود. در صورتی که درد ناشی از عوامل روانی باشد، درمان جنسی (سکس‌تراپی) توصیه می‌شود.

اما در مورد درد ناشی از آتروفی واژن چه باید کرد؟

درد ناشی از آتروفی واژن در واقع به علت کم شدن مخاط واژن و کاهش الاستیسیته واژن ایجاد می‌شود که به صورت سوزش و خارش واژن است. این حالت در بیشتر موارد به علت کاهش سطح هورمون استروژن به دنبال یائسگی، شیردهی و زایمان طبیعی رخ می‌دهد.
درد حاصل از آمیزش طی سال‌ها بوسیله درمان‌های هورمونی، روان‌کننده‌ها یا مرطوب کننده‌های واژنی رفع می‌شد. اما امروزه یک روش درمانی جدید با استفاده از لیزر برای رفع درد حاصل از آمیزش استفاده می‌شود. لیزر مونالیزا تاچ بهترین روش درمانی برای افرادی است که به دنبال روش‌های کم‌تهاجمی‌تر هستند.
درمان درد حاصل از آمیزش با لیزر مونالیزا یک روش بدون درد است که عوارض جانبی ندارد. در این روش از لیزر CO2 برای تحریک هر دو لایه سطحی و عمقی بافت واژن استفاده می‌شود. لیزر مونالیزا بطور مستقیم روی مخاط واژن اثر می‌گذارد و موجب محکم شدن، تغییر شکل، تحریک بافت و بازسازی کلاژن آن می‌شود که بطرز قابل توجهی در رفع درد حاصل از آمیزش موثر است. درمان با لیزر مونالیزا موارد زیر را به دنبال دارد:

 حفظ محتوای کلاژن اپیتلیوم واژن
 حفظ ضخامت و الاستیسیته واژن
 حفظ جریان خون مناسب
 حفظ موکوپلی‌ساکارید و هیالورونیک اسید بافت
 حفظ رطوبت و مخاط واژن

اگر می‌خواهید در مورد لیزر مونالیزا مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.