درمان بیماری های مقاربتی با لیزر مونالیزا

آتروفی واژن، به معنای نازک شدن بافت داخلی واژن است و منجر به مشکلاتی از قبیل التهاب دیواره واژن و خشکی واژن می‌شود. آتروفی واژن در اثر افت سطح هورمون استروژن به وجود می‌آید و با علائمی مانند کاهش لوبریکاسیون (خیسی واژن) و کاهش خاصیت ارتجاعی واژن (شل شدن و گشادی واژن) همراه است. آتروفی واژن، ممکن است امکان ابتلا به برخی از بیماری‌ها را در خانم‌ها شدیدتر کند. این مطلب به ارتباط بین آتروفی واژن و بیماری‌های عفونی زنان می‌پردازد. همچنین در این مطلب، در مورد این موضوع که آیا خانم‌های مبتلا به بیماری‌های عفونی می‌توانند تحت درمان با لیزر مونالیزا قرار گیرند یا خیر، صحبت خواهیم کرد.

ارتباط آتروفی واژن و بیماری‌های مقاربتی

در بعضی از خانم‌ها، آتروفی واژن حالت قلیایی واژن را افزایش می‌دهد؛ در نتیجه سطح pH واژن بالا می‌رود. بالا رفتن pH واژن، خانم‌ها را در معرض ابتلا به عفونت واژینال (واژینیتیس) قرار می‌دهد.

وقتی دیواره واژن در اثر آتروفی واژن نازک شود، احتمال پارگی و خراشیدگی آن هنگام برقراری روابط جنسی بالاتر می‌رود؛ انتقال بیماری‌های مقاربتی از طریق خراشیدگی سریع‌تر اتفاق می‌افتد. در نتیجه احتمال انتقال بیماری مقاربتی هنگام برقراری رابطه جنسی با شخص آلوده، افزایش می‌یابد. استفاده از کاندوم در افرادی که اقدام به روابط جنسی خطرناک می‌کنند، بسیار ضروری است.

نازک شدن و التهاب واژن، باعث برخی تغییرات در مجاری ادراری خانم‌ها نیز می‌شود. به این شرایط، آتروفی ادراری تناسلی گفته می‌شود. آتروفی ادراری تناسلی با برخی از مشکلات ادراری در خانم‌ها همراه است. تکرر ادرار، احساس فوریت در ادرار، سوزش هنگام ادرار کردن و ابتلا به عفونت ادراری مکرر از جمله این مشکلات هستند.

درمان با لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا ، روشی غیرجراحی در درمان آتروفی واژن است. لیزر مونالیزا در مدت پنج دقیقه، می‌تواند اثرات ناخوشایند آتروفی واژن را از بین ببرد. لیزر مونالیزا ، تشکیل کلاژن زیر پوست را تقویت می‌کند و کمک زیادی به تکثیر سلول‌ها، ترمیم دیواره واژن و خونرسانی بهتر به بافت واژن می‌کند.

لیزر واژن مزیت‌های قابل توجهی در مقابل سایر روش‌های درمانی دارد؛ زیرا این تکنیک تنها به از بین بردن علائم آتروفی واژن محدود نیست، بلکه عواملی را که باعث ایجاد آتروفی واژن شده‌اند را درمان می‌کند. نتایج حاصل از لیزر مونالیزا مدت طولانی‌تری در مقایسه با روش‌های دیگر باقی می‌مانند (یک درمان دائمی در درمان آتروفی واژن). علاوه بر این، لیزر مونالیزا یک گزینه درمانی برای تمام افراد محسوب می‌شود و محدود به یک قشر خاص نیست.

آیا می‌توان از لیزر مونالیزا در افرادی که در گذشته مبتلا به بیماری‌های مقاربتی شده‌اند، استفاده کرد؟

لیزر مونالیزا ، برای اغلب مبتلایان به بیماری‌های مقاربتی یا سایر بیماری‌های عفونی، قابل استفاده است. پیش از درمان با لیزر مونالیزا ، بررسی‌ها و معاینات لازم توسط دکتر صفارزاده انجام می‌شود و کشاله ران، دهانه واژن و مجرای واژن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. خانم‌هایی که در گذشته مبتلا به تبخال تناسلی شده‌اند، اگر ضایعه عفونی فعال نداشته باشند، می‌توانند لیزردرمانی کنند. عفونت با HPV نیز اگر زگیل تناسلی ایجاد نکرده باشد، اختلالی در لیزردرمانی ایجاد نمی‌کند. در صورت وجود عفونت فعال در اندام تناسلی زنان، بهتر است پیش از لیزر مونالیزا زیر نظر متخصص زنان اقدامات درمانی انجام شود.

برای تعیین اینکه جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا برای شما مناسب هست یا خیر، بهتر است با مطب دکتر صفارزاده تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه، بهره‌مند شوید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.