لیزر مونالیزا بر افتادگی واژن تاثیر گذار است؟

افتادگی واژن یکی از شایع‌ترین مشکلات سلامت جنسی در میان خانم‌ها است. این حالت به دلیل افزایش قطر داخلی دیواره واژن اتفاق می‌افتد. دیواره‌های واژن مشابه بافت پوست بدن از مواد فیبری و کلاژنی تشکیل شده است که موجب انعطاف و استحکام بافت واژن می‌شوند. زنانی که مبتلا به افتادگی واژن می‌شوند این لغزندگی و استحکام بافت واژن را از دست می‌دهند و دچار کاهش میل جنسی، از دست دادن تحریک جنسی و کاهش رضایت جنسی در طول رابطه جنسی می‌شوند. عوامل مختلفی از جمله موارد زیر موجب افتادگی واژن می‌شود:
زایمان طبیعی بویژه تعدد آن
روند طبیعی افزایش سن که بطور کلی موجب شل شدن بافت‌های بدن می‌شود
یائسگی- حدود ۵۰% خانم‌ها به دنبال یائسگی به دلیل کاهش سطح استروژن دچار افتادگی واژن می‌شوند.
اختلالات ژنتیکی که روی متابولیسم کلاژن تاثیر می‌گذارند.
تروما و آسیب به واژن
بیماری‌های خاصی که روی سطح کلاژن موجود در بافت واژن تاثیر می‌گذارند.
لیزر مونالیزا تاچ یک روش کم تهاجمی و ایمن است که در رفع افتادگی واژن و بهبود کیفیت رابطه جنسی بسیار موثر است. لیزر مونالیزا تاچ به طور مستقیم روی مخاط واژنی اثر می‌گذارد و موجب سفت شدن، تغییر شکل، تحریک بافت، آب رسانی به بافت و بازسازی کلاژن واژن می‌شود.
رفع افتادگی واژن با لیزر مونالیزا موجب:
بهبود میزان کلاژن واژن
حفظ و بهبود ضخامت و الاستیته واژن
بهبود جریان خون به بافت واژن
بازسازی موکوپلی‌ساکارید و هیالورونیک اسید بافت واژن که موجب حفظ رطوبت و سلامت واژن می‌شود.
درمان با لیزر مونالیزا همچنین موجب تنظیم pH واژن و کاهش برگشت عفونت‌های تناسلی در خانم‌ها می‌شود. لیزر مونالیزا با بازسازی محیط طبیعی واژن و محکم کردن بافت واژن و افزایش لغزندگی آن موجب جوانسازی و رفع افتادگی واژن و در نتیجه بهبود رابطه جنسی می‌شود.
تعداد جلسات لازم برای رفع افتادگی واژن با لیزر مونالیزا بستگی به شدت علائم دارد. معمولا بین ۱ تا ۳ جلسه درمانی با فاصله ۱۲ هفته از هم توصیه می‌شود. جلسات در مطب دکتر و به صورت سرپایی و کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. برای دوام اثر رفع افتادگی واژن لازم است جلسات سالانه با لیزر مونالیزا انجام شود.
بسیاری از خانم‌ها درد و ناراحتی ناچیزی را به دنبال جلسه درمانی لیزر مونالیزا گزارش می‌کنند. بطور کلی عوارض جانبی ناشی از لیزر مونالیزا بسیار ناچیز است و فقط مقداری قرمزی یا تورم و سوزش موقتی در محل ممکن است ایجاد شود که بعد از چند روز کاملا بهبود می‌یابد. در دوران بهبودی لازم است از بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت فیزیکی شدید، حمام آب داغ و داشتن رابطه جنسی خودداری شود. برای تسریع دوران بهبودی پزشک ممکن است دستورالعمل‌های خاصی را به شما توصیه کند.
اگر می‌خواهید در مورد لیزر واژن مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.