درمان خشکی واژن با لیزر مونالیزا

خشکی واژن در همه سنین می‌تواند اتفاق بیافتد، اما بطور کلی خشکی واژن بیشتر در زنان با شروع دوران یائسگی و به دلیل کاهش سطح استروژن اتفاق می‌افتد. تخمین زده شده است که حدود ۱ زن از هر ۳ نفر با عبور از دوران یائسگی خشکی واژن را تجربه می‌کنند و حتی تعداد بیشتری بعد از این دوران دچار خشکی واژن می‌شوند.
خشکی واژن به هیچ وجه بخشی از فرایند افزایش سن نیست. خوشبختانه امروزه درمان خشکی واژن به راحتی با لیزر مونالیزا انجام می‌شود. لیزر مونالیزا روشی ایمن، سریع، موثر و طولانی مدت برای درمان خشکی واژن است که عوارض جانبی ندارد.

خشکی واژن چیست؟

در طول و بعد از یائسگی، زنان دچار کاهش سطح استروژن می‌شوند. با کاهش استروژن از بین رفتن میل جنسی، گرگرفتگی، نوسانات خلقی و ناراحتی و مشکلاتی در واژن می‌تواند اتفاق بیفتد. یکی از شایع‌ترین علائم همراه با یائسگی، خشکی واژن است. بعضی بیماران فقط دچار تحریکات کمی می‌شوند، در حالی که عده‌ای مبتلا به خشکی شدید واژن می‌شوند که به میزان زیادی عملکرد و میل جنسی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
در یک واژن سالم و طبیعی، دیواره واژن با یک لایه نازک از مایع شفاف پوشیده و لغزنده می‌شود. استروژن به حفظ این مایع کمک می‌کند و دیواره پوشاننده واژن را ضخیم، منعطف و سالم نگه می‌دارد. زمانی که استروژن در طول یا بعد از یائسگی کاهش می‎یابد، رطوبت واژن کم می‌شود و دیواره پوشاننده واژن نیز نازک‌تر شده و الاستیسیته خود را از دست می‌دهد. این حالت تحت عنوان آتروفی واژن نامیده می‌شود.
علاوه بر یائسگی، خشکی واژن به دلایل دیگری نیز می‌تواند ایجاد شود از جمله شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی سرطان، دوش واژینال، برخی داروها و جراحی برداشتن تخمدان‌ها.

درمان خشکی واژن

لیزر مونالیزا برای درمان خشکی واژن بصورت طولانی مدت و بدون درد یا عارضه خاصی استفاده می‌شود.
لیزر مونالیزا یک درمان غیر جراحی است که از لیزر CO2 برای ارسال مقادیر کنترل شده‌ای انرژی به بافت واژن استفاده می‌کند. انرژی لیزر مونالیزا به گونه‌ای طراحی شده است که سلول‌های بافت واژن را احیا می‌کند و موجب افزایش تولید کلاژن که از اجزای مهم سلامت سلول‌های واژنی است، می‌شود. لیزر مونالیزا موجب افزایش جریان خون در ناحیه واژن و بازسازی بافت سالم می‌شود.
درمان لیزر مونالیزا توسط پزشک و بصورت سرپایی در مطب قابل انجام است. درمان خشکی واژن با لیزر مونالیزا تقریبا بدون درد است و فقط در بعضی افراد با ناراحتی کمی در زمان ورود پروپ در کانال واژن همراه است.
درمان خشکی واژن با لیزر مونالیزا طی سه جلسه (هر جلسه ۵ دقیقه) و با فاصله ۶ هفته از هم انجام می‌شود. نتیجه لیزر مونالیزا در درمان خشکی واژن بازسازی تدریجی لغزندگی و الاستیسیته واژن است که در نتیجه آن خشکی واژن از بین می‌رود. نتیجه طولانی مدت و ماندگار درمان خشکی واژن با انجام یک جلسه تجدید درمان سالانه قابل دستیابی است.
اگر می‌خواهید درباره‌ی مزایای لیزر مونالیزا بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.