لیزر مونالیزا در درمان بی‌اختیاری ادرار هم تاثیرگذار است؟

بی‌اختیاری ادرار چیست؟

بی‌اختیاری ادرار زمانی اتفاق می‌افتد که ادرار به طور ناخواسته از مثانه تراوش کند. اسفنکتر ادراری باید قادر باشد تا ادرار را کنترل کند، اما زمانی‌که ضعیف یا آسیب دیده باشد، جریان ادرار کنترل نمی‌شود. چنانچه از بی‌اختیاری ادرار رنج می‌برید، متوجه تاثیر آن بر زندگی یک زن هستید. بسیاری از زنان قادر به انجام ورزش، دویدن، پریدن، عطسه‌کردن و سرفه‌کردن بدون احساس خجالت از بی‌اختیاری ادرار نیستند. سایر آنها متوجه شده‌اند که نیاز فوری به رفتن به دستشویی فعالیت‌های روزمره آنها را متاثر می‌کند و اعتماد به نفس آنها را کاهش می‌دهد. این مشکل تنها محدود به زنان در دوران یائسگی یا زنانی که بچه دارند نیست؛ این امر می‌تواند زنان را در تمامی گروه‌های سنی با شرایط زندگی مختلف را تاثیر قرار بدهد.

نشانه‌های بی‌اختیاری ادرار

 • نیاز فوری به ادرار کردن و در پی آن ادرار کردن بی‌اختیار،
 • تراوش مقادیر کمی ادرار،
 • امکان دارد مثانه بدون اختیار به طور کامل تخلیه شود،
 • تراوش ادرار در زمان فعالیت‌هایی چون دویدن، پریدن، عطسه کردن، سرفه کردن یا بلند کردن اجسام سنگین.

انواع بی‌اختیاری ادرار

 • بی‌اختیاری استرسی: این نوع بی‌اختیاری به این معنی است که فرد نمی‌تواند بدود، بپرد، عطسه یا سرفه کند بدون اینکه ادرار تراوش کند. فشار حرکات یا فشار بر مثانه موجب می‌شود تا ادرار با عبور از اسفنکتر تراوش کند.
 • بی‌اختیاری فوری: زمانی است که فرد نیاز فوری و شدید به خالی کردن مثانه پیدا می‌کند، حتی اگر کمی پیش به دستشویی رفته باشد. این شرایط زمانی اتفاق می‌افتد که ماهیچه مثانه بیش از حد فعال است و ادرار را به بیرون از مثانه هدایت می‌کند. برخی اوقات زنان به طور هم‌زمان از بیش از یک نوع بی اختیاری رنج می برند.

چه عواملی موجب بی اختیاری ادرار می شوند؟

بی اختیاری ادرار زنان را بیشتر از مردان تحت تاثیر قرار می‌دهد. این دلایل عبارتند از:

 • بارداری: تغییرات هورمونی در دوران بارداری همراه با افزایش فشار ناشی از رحم می‌تواند موجب بی‌اختیاری ادرار استرسی ‌شود.
 • زایمان: زایمان طبیعی می‌تواند به اعصاب و ماهیچه‌های لگن آسیب بزند و منجر به مثانه بیش از حد فعال و بی‌اختیاری شود.
 • یائسگی: یائسگی باعث می‌شود که عضلات کف لگن ضعیف شوند و مثانه کشسانی خود را از دست بدهد. در نتیجه نیاز مکرر یا فوری به ادرار کردن در فرد ایجاد می‌شود.
 • خشکی واژن: خشکی واژن می‌تواند بر میزراه تاثیر گذارد. این اتفاق خطر ابتلا به عفونت را افزایش داده و بر تعداد دفعات دفع ادرار اثر می‌گذارد.
 • عمل جراحی: برخی از زنانی که عمل هیسترکتومی (خارج کردن رحم) یا اصلاح افتادگی رحم انجام داده‌اند متوجه شدند که پس از آن دچار بی اختیاری ادرار شدند.
 • سایر مشکلات: برخی از بیماری‌های مزمن از جمله دیابت خطر ابتلا به بی‌اختیاری را افزایش می‌دهند. سایر شرایط عبارتند از: بیماری پارکینسون، سنگ‌های مجاری ادرای، تومور مغزی، سکته مغزی و آسیب به نخاع.

لیزر مونالیزا چگونه می‌تواند به درمان بی‌اختیاری ادرار کمک کند؟

لیزر مونالیزا یک سیستم لیزری غیرجراحی است. یک پرتو لیزر که به نقاط میکروسکوپی تقسیم شده ناحیه مورد نظر را هدف قرار داده و درمان می‌کند. درمان بی اختیاری ادرار توسط لیزر مونالیزا روش موثری است. این روش درمان، جریان خون را در نواحی آسیب دیده تحریک می‌کند و موجب بهبودی و جوانسازی عضلات کف لگن، دیواره‌های واژن و میزراه می‌شود. افزایش جریان خون و بافت بهتر سبب کاهش درد و بهبود عملکرد ادراری می‌شود. بسیاری از زنان بلافاصله بعد از این درمان بهبود علائم خود را  گزارش کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیزر مونالیزا روی لینک زیر کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.