درمان تنگی دهانه واژن بدون جراحی

سندرم وستیبولیتیس دهانه واژن (Vulvar Vestibulitis Syndrome) عارضه ای است که با ایجاد مشکلاتی مانند روابط جنسی دردناک، برخی از زنان را درگیر می کند. سندرم وستیبولیتیس دهانه واژن باعث تنگ شدن واژن می شود، به طوری که دخول را دشوار می سازد. این اختلال، با سه علامت اصلی در خانم ها تشخیص داده می شود:

  • درد هنگام وارد شدن آلت تناسلی همسر (به خاطر تنگ بودن دهانه ورودی واژن)
  • حساسیت به لمس
  • مشاهده قرمزی در منطقه هشتی (در اطراف منطقه ورودی واژن)

سندرم وستیبولیتیس دهانه واژن درجات مختلفی از درد و علائم را در خانم ها ایجاد می کند. ایجاد پارگی، التهاب و سوزش نیز علامت هایی هستند که در برخی از خانم ها ایجاد می شود، اما درد رابطه جنسی علامت اصلی سندرم وستیبولیتیس دهانه واژن است. این علامت ها با ورود آلت تناسلی، اسپوکولوم، تامپون و حتی انگشت ممکن است ایجاد شوند. در موارد حاد، این مشکل می تواند نشستن، دوچرخه سواری و پوشیدن شلوارهای تنگ را برای خانم ها دشوار و دردناک کند.

علت های سندروم تنگی واژن (سندرم وستیبولیتیس دهانه واژن)

مطالعات تا کنون علت مشخصی برای ابتلا به سندروم تنگی دهانه واژن پیدا نکرده اند. مطالعات ژنتیکی، هورمونی، محیطی، عفونی و ایمونولوژیک تا کنون علت این سندروم را مشخص نکرده اند.

درمان سندروم تنگی واژن

راهکارهای درمانی شامل دارو، جراحی و لیزر است. بیشتر خانم ها روش های غیرجراحی را برای گشاد کردن واژن و درمان سندرم وستیبولیتیس دهانه واژن انتخاب می کنند. یکی از بهترین روش های غیرجراحی برای گشاد کردن واژن، استفاده از لیزر است. انرژی ناشی از لیزر، باعت تغییر شکل بافت های زیر پوست می شود. اعصاب، کلاژن و رگ های خونی در زیر پوست قرار دارند و یک لایه پشتیبان ایجاد می کنند. در خانم های مبتلا به سندرم وستیبولیتیس دهانه واژن، اعصاب و عروق خونی در زیر پوست این بخش از بدن متراکم تر هستند. لیزر واژن بافت های زیر پوست را دچار تغییر می کند و درد به مرور برطرف می شود. لیزر واژن، یک درمان سرپایی محسوب می شود و بدون ایجاد جراحت و خونریزی، تنگی دهانه واژن را درمان می کند.

منبع

http://www.ohsu.edu/xd/health/services/women/services/gynecology-and-obstetrics/services/vulvar-health-program/upload/Laser-Treatment-for-Vulvar-Vestibulitis-Syndrome-Vestibulodynia.pdf

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.