جراحی لابیاپلاستی به چه منظور انجام می‌شود؟


 بهبود ظاهر - لابیاپلاستی با برش بافت و پوست اضافی لابیاها موجب کاهش اندازه و متقارن شدن لابیاها می‌شود. بنابراین با لابیاپلاستی ظاهر لابیاها بهبود می‌یابد.
 اعتماد به نفس بیشتر - با بهبود ظاهر ناحیه تناسلی که موجب خجالت فرد بوده است، اعتماد به نفس فرد بهبود می‌یابد.
 از بین رفتن ناراحتی فیزیکی - سوزش و درد ناشی از بزرگ بودن لابیاها هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ، رابطه جنسی، دویدن، دوچرخه‌سواری و ... با انجام این عمل بهبود می‌یابد.
 افزایش لذت جنسی - با انجام این عمل و از بین رفتن درد و ناراحتی حین رابطه جنسی و افزایش اعتماد به نفس فرد، علاقه و لذت از رابطه جنسی نیز بیشتر می‌شود.

جراحی لابیاپلاستی چه خطراتی دارد؟

خطرات جراحی لابیاپلاستی بسیار نادر است و در کمتر از ۱% موارد دیده می‌شود. عوارض این عمل ممکن است شامل عفونت، خونریزی، زخم و آسیب به اعصاب ناحیه باشد. در صورتی که این عمل توسط جراحی با تجربه انجام شود خطرات همراه با آن به طور قابل توجهی کمتر از خطرات مرتبط با زایمان و بارداری است.

لابیاپلاستی با لیزر چه فوایدی دارد؟


استفاده از لیزر طی لابیاپلاستی روش ایمن‌تر و موثرتری نسبت به برش با اسکالپل در روش سنتی است. لیزر همزمان با برش لابیاها موجب انعقاد خون شده و در نتیجه خونریزی رخ نمی‌دهد. این حالت موجب کاهش اسکار بعد از جراحی، کاهش تورم و ناراحتی ناحیه و همچنین کاهش زمان بهبودی می‌شود. انجام این عمل با لیزر دقت و ایمنی کار را بیشتر می‌کند.

آیا حس ناحیه واژن با انجام این کار کم می‌شود؟


لابیاپلاستی شامل برداشت لابیاهای اضافی است و تغییری در واژن یا ناحیه کلیتوریس ایجاد نمی‌شود. از آنجا که حس و لذت جنسی به لابیاها مرتبط نیست، در صورتی که این عمل به درستی و با مهارت انجام شود هیچ تغییری در حس جنسی ایجاد نمی‌شود.

آیا جراحی لابیاپلاستی بر ارگاسم تاثیر دارد؟


گاهی در برخی خانم‌ها پوست اطراف کلیتوریس بدلیل بزرگی بیش از اندازه لابیاها برداشته می‌شود. با در معرض قرار گرفتن بیشتر کلیتوریس تحریک جنسی و رضایت جنسی بیشتر می‌شود. همچنین با بهبود ظاهر لابیاها، اعتماد به نفس جنسی، توانایی لذت جنسی و در نتیجه ارگاسم بهبود می‌یابد.

محدودیت‌های بعد از جراحی لابیاپلاستی چیست؟


لازم است از داشتن رابطه جنسی یا استفاده از تامپون در ۶ هفته اول بعد از جراحی خودداری شود. همچنین در این مدت باید از شنا کردن، حمام کردن در وان، انجام فعالیت‌های ورزشی شدید مثل دوچرخه‌سواری، اسب‌سواری، موتورسواری و ... اجتناب شود.

به جز جراحی، چه گزینه درمانی دیگری برای بهبود رابطه جنسی وجود دارد؟


لیزر مونالیزا یک روش غیر جراحی برای بازسازی واژن و بهبود عملکرد آن است. لیزر مونالیزا یک درمان ساده، بدون درد و کاملا ایمن است. در این روش با استفاده از انرژی لیزر فرکشنال CO2 علائمی مثل خشکی، سوزش و خارش واژن که بدلیل آتروفی واژن و به دنبال کاهش میزان استروژن رخ داده است، بهبود می‌یابد. اگر می‌خواهید در مورد لابیاپلاستی بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با مادر تماس باشید.