آیا خانم‌های باردار می‌توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن

عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن به منظور کوچک کردن لابیای مینور صورت می‌گیرد. زناني که از اين روش استفاده می‌کنند، اغلب در رابطه جنسي خود اعتماد به نفس بیشتری دارند. در طول بارداری همراه با تغییرات زیادی که در هورمون و ظاهر بدن یک زن صورت می‌گیرد ظاهر لابیا نیز ممکن است دستخوش تغییر شود. بنابراین آیا می‌توان عمل لابیاپلاستی را طی حاملگی یا بعد از آن انجام داد؟

آیا میتوان عمل لابیاپلاستی را در طول بارداری انجام داد؟

به دلایل مختلفی در حین بارداری باید از عمل لابیاپلاستی اجتناب کرد.

برای انجام جراحی زیبایی واژن نیاز به بیهوشی عمومی است و باید از بیهوشی عمومی در هنگام بارداری اجتناب کرد.

لابیا در طول بارداری تغییر خواهد کرد. تغییرات شدید هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد می‌تواند باعث تورم در لابیا شود. بعد از بارداری لابیا کوچک می‌شود. بنابراین، حتی اگر شما قبل از بارداری از ظاهر لابیای خود راضی نباشید باید تا پس از زایمان برای انجام این روش صبر کنید.

زایمان می‌تواند ظاهر لابیای شما را تغییر دهد. در طول زایمان، لابیای شما ممکن است پاره شود یا بزرگ شود، بنابراین باید عمل لابیاپلاستی را بعد از زایمان انجام داد.

آیا می‌توان عمل لابیاپلاستی را قبل از بارداری انجام داد؟

اگر فرد در آینده قصد بارداری داشته باشد، عموما توصیه می‌شود که جراحی زیبایی واژن را انجام ندهد. دلیلی برای اجتناب از عمل لابیاپلاستی قبل از بارداری وجود ندارد. اما چون ظاهر لابيا ممکن است به طور چشمگيري در دوران بارداري و زايمان تغيير کند، بنابراين پيشنهاد مي‌شود‌ تا پیش از زایمان از انجام آن اجتناب شود.

آیا میتوان پس از بارداری جراحی زیبایی واژن را انجام داد؟

بعد از بارداری، دلیلی برای عدم انجام عمل لابیاپلاستی وجود ندارد. به ویژه اگر فرد قصد زایمان دوباره نداشته باشد. با این حال قبل از انجام این روش باید با پزشک متخصص مشورت کرد.

اگر می‌خواهید در مورد لابیاپلاستی با لیزر بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.