آیا لابیاپلاستی باعث تشدید عفونت واژن می‌شود؟

عفونت واژن

یکی از رایج‌ترین علل مراجعه زنان به پزشک، عفونت واژن است. عفونت توسط میکروارگاسم‌ها ایجاد می‌شود؛ زنان با انجام اقدامات احتیاطی از جمله پوشیدن لباس گشاد و لباس زیر جاذب می‌توانند خطر ابتلا به عفونت واژن را کاهش دهند. عفونت واژن انواع مختلفی دارد از جمله عفونت مخمری، باکتریال، تریکوموناس و کلامیدیا. عفونت‌ها معمولاً موجب خارش، قرمزی و گاهی سوزش و درد می‌شوند و درمان آن‌ها به روش‌های گوناگون و متناسب با عامل وقوع آن‌ها انجام می‌گیرد.

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یک جراحی پلاستیک است که برای کاهش اندازه یا شکل‌دهی به لابیا (لبه‌های داخلی و بیرونی واژن) انجام می‌گیرد. زنان به دلایل مختلفی از جمله ترمیم نقص عملکردی و زیبایی این عمل را انجام می‌دهند. مزایای این جراحی بسیار زیاد است. زنانی که این عمل را تجربه کرده‌اند، حین رابطه جنسی اعتماد به نفس بیشتری دارند. افزایش اعتماد به نفس ناشی از این امر است که واژن جوانسازی شده و حالت آن مشابه زمانی است که زن جوان‌تر بوده است.

عوارض لابیاپلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگری، عوارض متعددی در عمل لابیاپلاستی وجود دارد؛ که هر یک از این عوارض می‌تواند به تنهایی خطرناک باشد:

  • عفونت واژن: مانند بسیاری از اعمال جراحی که در بدن برش ایجاد می‌کنند، در عمل لابیاپلاستی هم ممکن است عفونت (عفونت واژن) رخ دهد؛ گرچه، وقوع آن بسیار نادر است. پزشک به منظور پیشگیری از عفونت واژن، آنتی بیوتیک تجویز می‌کند. بر اساس گفته متخصصان، عفونت باکتریال بعد از لابیاپلاستی تاکنون مشاهده نشده، اما برخی از زنان که به آنتی بیوتیک‌ها حساسیت دارند، در معرض ابتلا به عفونت مخمری هستند. تغییر در باکتری‌های ناحیه واژن بعد از مصرف آنتی بیوتیک‌ها منجر به این اتفاق می‌شود.
  • خونریزی: می‌تواند منجر به عواقب شدیدتر از جمله عفونت شود؛ با انتقال عفونت به جریان خون عوارض بسیار جدی در بیمار ایجاد می‌شود.
  • سایر عوارض: ممکن است آسیب به اعصاب در اثر جراحی، به درد مزمن و کاهش یا افزایش حساسیت ناحیه تحت عمل منجر شود.

مزایای روش لیزری در کاهش عوارض لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی به دو روش برش با تیغ و جراحی لیزری انجام می‌شود. روش جراحی با استفاده از لیزر به طور طبیعی کم خطرتر از روش‌های دیگر است زیرا تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود، باعث انعقاد بافت‌ها در محل برش لیزر و در نتیجه کاهش خونریزی می‌شود. لذا با توجه به کاهش چشمگیر عوارض جراحی (خونریزی و در نتیجه آن عفونت) در روش لیزری، این روش نسبت به روش استفاده از تیغ جراحی ارجحیت دارد.

برای آنکه در رابطه با لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بخوانید، روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.