کوچک کردن کلیتوریس حین عمل لابیاپلاستی امکان‌پذیر است؟

کلیتوریس چیست؟

زبانه‌ای که بالای پوست لابیا قرار دارد، کلیتوریس است. این زبانه کلاهک کلیتوریس است، که تنه کلیتوریس را احاطه کرده و از آن حفاظت می‌کند. این بخش در زنان، معادل پوست ختنه‌گاه مردان است. مشابه لابیا، کلاهک کلیتوریس می‌تواند به اشکال، سایزها و رنگهای مختلفی باشد. کلیتوریس بیش از ۱۵۰۰۰ پایانه عصبی دارد. وجود کلاهک کلیتوریس به منظور حفاظت از این بافت حساس، در برابر تحریک بیش از حد و محرک‌های خارجی است. زمانیکه شما از نظر جنسی برانگیخته می‌شوید، تنه‌ی کلیتوریس مانند آلت تناسلی مرد متورم می‌شود. اگر کلاهک کلیتوریس بیش از حد بزرگ باشد، به راحتی منقبض نمی‌شود.

عمل کوچک‌کردن کلیتوریس

امکان دارد اندازه کلیتوریس توانایی فرد در داشتن ارگاسم کلیتورال را متاثر نماید. داشتن کلاهکی با بافت حجیم‌تر ممکن است حساسیت فرد را تحت تاثیر قرار دهد. برای زنانی که بافت اضافی کلیتوریس دارند، این امر موجب افزایش عفونت‌های ادراری، ناراحتی حین برقراری رابطه جنسی، یا کاهش حساسیت جنسی در آن‌ها می‌شود؛ روش درمانی به نام کوچک کردن کلاهک کلیتوریس وجود دارد. این روش هودکتومی یا برداشتن کلاهک کلیتورس هم نامیده می‌شود. برداشتن کلاهک کلیتوریس یک روش جراحی است، که در آن کاهش اندازه‌ی کلاهک کلیتوریس از طریق برداشتن بافت اضافی آن انجام می‌شود. این فرایند معمولاً همراه با عمل لابیاپلاستی، که شامل کوچک‌کردن اندازه‌ی لابیا می‌شود، انجام می‌گیرد. در بیمارانی که کلاهک کلیتوریس بزرگی دارند، عمل لابیاپلاستی بدون کوچک‌کردن کلیتوریس می‌تواند منجر به ظاهری نامناسب شود. کوچک کردن کلیتوریس می‌تواند موجب تعادل در لابیاپلاستی این بیماران شود. مدت زمان ریکاوری در افراد مختلف متفاوت است اما می‌توانید انتظار داشته باشید که در طول بهبودی ناراحتی و درد را تجربه نمایید.

خطرات عمل کوچک کردن کلیتوریس

  • خونریزی
  • عفونت
  • هماتوم
  • کوچک کردن بیش از حد

برای آنکه در رابطه با لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بخوانید، روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.