امکان تعیین جنسیت با تکنیک پیشرفته درمان ناباروری


برخی از تکنیک های درمان ناباروری، قادر به تعیین جنسیت پیش از لقاح نیز هستند. تلقیح مصنوعی اسپرم (Artificial insemination) یا AI و لقاح مصنوعی (in vitro fertilization) یا IVF دو روش رایج درمان ناباروری هستند؛ تکنیک پیشرفته IVF انجام همزمان درمان ناباروری و تعیین جنسیت را امکان پذیر ساخته است.
روش های فوق یعنی IVF و AI، مستلزم صرف زمان و هزینه کافی و همچنین مصرف منظم قرص های درمان باروری هستند. پیش از تصمیم گیری نهایی در مورد انجام این تکنیک ها، اطلاعات خود را در مورد مراحل آن ها افزایش دهید.

مروری بر روش IUI

تلقیح مصنوعی اسپرم، روشی است که اسپرم به طور دستی در محل انجام لقاح در داخل رحم قرار داده می شود. تلقیح مصنوعی اسپرم انواع مختلفی دارد؛ تلقیح داخل رحمی اسپرم یا IUI یکی از انواع آن است.
در تکنیک IUI، پزشک با استفاده از یک لوله نازک به نام کاتتر، اسپرم را به طور مستقیم در داخل رحم تزریق می کند. هنگام انجام IUI، از قرص های درمان ناباروری نیز استفاده می شود.

مروری بر روش IVF

در روش IVF، لقاح تخمک و اسپرم در خارج از بدن انجام می شود. برای انجام IVF، یک دوره قرص درمان ناباروری تجویز می شود. با مصرف قرص های درمان ناباروری، تخمدان ها به جای آزادسازی یک سلول واحد تخمک، چندین تخمک آزاد می کنند. این تخمک ها برای انجام لقاح آزمایشگاهی از بدن خانم برداشته می شوند.
زمانی که سلول های تخمک در داخل تخمدان آماده برداشت شدند، بی حسی ایجاد می شود و با استفاده از سونوگرافی واژینال، تخمدان ها و فولیکول ها (کیسه های پر از مایع که تخمک ها در داخل آن بالغ می شوند) ارزیابی می شوند. سپس یک سوزن باریک از دیواره های واژن وارد می شود و تخمک ها از داخل فولیکول ها برداشت می شوند.
بعد از برداشت تخمک ها، لقاح مصنوعی تخمک و اسپرم در آزمایشگاه انجام می شود. بعد از گذشت سه تا پنج روز از لقاح، جنین های آماده شده با عبور از واژن و دهانه رحم، در رحم مادر قرار داده می گیرند. تعداد جنین هایی که در رحم قرار داده می شود، به سن مادر، کیفیت رویان ها و بارداری های قبلی مادر بستگی دارد. به طور کلی در خانم های پایین تر از ۳۵ سال، اگر جنین ها از کیفیت مناسبی برخوردار باشند، دو جنین به رحم مادر انتقال داده می شود.

منبع

http://www.babycenter.com/0_choosing-your-babys-sex-what-the-scientists-say_2915.bc

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.