دستیابی به بهترین نتایج درمان ناباروری با روش IVF بهینه شده


در بسیاری از جوامع، آمار ناباروری یک مورد در هر هشت زوج ذکر شده است. خوشبختانه از بین زوج هایی که به ناباروری مبتلا می شوند، بین ۸۵ تا ۹۰ درصد آنان با استفاده از روش های درمان ناباروری از جمله دارو و عمل جراحی درمان می شوند. IVF بهترین راه حل برای زوج هایی است که با روش های دیگر درمان نشده اند.

IVF یکی از روش های کمک باروری است. در روش IVF تخمک و اسپرم در لوله آزمایش با یکدیگر مخلوط می شوند. بنابراین محل تشکیل جنین ها در خارج از بدن مادر است؛ سپس جنین ها به رحم مادر منتقل می شوند.
برای کمک به زوج های نابارور، متخصصان ناباروری به دنبال راهکارهایی برای بهبود نتایج حاصل از IVF هستند. یکی از این راهکارهای جدید، تکنیک جنین انتخابی است که می تواند منجر به بهبود نتایج IVF شود.

تکنیک جنین انتخابی، یک روش جدید در IVF

در یک مطالعه متخصصین روش جدیدی برای IVF ابداع کردند. این روش جدید باعث ایجاد نتایج بهتر و همچنین کاهش هزینه IVF می شود. در این روش، هر یک از رویان های تشکیل شده به یک سیستم Microwell منتقل و به طور جداگانه تست می شوند. به این ترتیب با سرعت و دقت بیشتری می توان بهترین رویان ها برای انتقال به رحم مادر انتخاب کرد.
IVF روش بسیار موفقی است و نتایج مثبت آن در خانم های کمتر از ۳۵ سال، نزدیک به ۵۰ درصد تخمین زده شده است. اما با این وجود با انجام مطالعات جدید می توان آن را بهینه نمود. بهینه سازی روش IVF می تواند از لحاظ کاهش هزینه و افزایش دقت و موفقیت آن باشد. بهینه سازی روش IVF باعث کاهش استرس و نگرانی های زوج های نابارور می شود؛ زیرا سیستم Microwell تعداد دفعات انجام IVF و جنین های منتقل شده به بدن مادر را کاهش می دهد. پژوهشگران سیستم Microwell امیدوارند که بتوان آن را به زودی مورد استفاده بالینی در انسان قرار داد.

روش های طبیعی آمادگی بارداری برای افزایش موفقیت IVF

روش های ساده ای که می توانند موجب آمادگی بارداری و افزایش امکان بارداری در زوج نابارور شوند به ترتیب زیر هستند:

  • آماده سازی خود برای بارداری را از ۳ ماه قبل از آغاز درمان با IVF، شروع کنید. هر نوع دارو یا مکمل دارویی را سه ماه قبل از IVF مصرف کنید. زیرا فرایند تولید سلول تخمک ۹۰ روزه است؛ بنابراین قبل از آغاز این ۹۰ روز، بدن خود را از لحاظ موادغذایی، سلامتی عمومی و حتی شرایط روحی و استرس آماده کنید.
  • با اقداماتی مانند پاکسازی کبد و ماساژ، جریان خون بدن خود را به حد ایده آل برسانید. پاکسازی باعث سلامتی کبد، تعادل هورمونی بدن، بهبود عملکرد کبد و کمک به از بین بردن سموم و آلودگی های بدن می شود.
  • رژیم و تغذیه بارداری سالم را رعایت کنید.
  • با مشورت پزشک، از مکمل هایی مانند مولتی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها برای تأمین سلامتی تخمک ها استفاده کنید.
  • از فعالیت هایی با تمرکز روی ذهن و بدن برای مدیریت و کنترل استرس کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:
درمان نازایی

منابع

http://www.medicalnewstoday.com/articles/293100.php
http://natural-fertility-info.com/increase-ivf-success

نظر دهیدConroy

3 سال پیش

Hi,
I read your full post that you mentioned above.It is informative blog. I need this information.I am waiting to get more information from your site…
Thanks for sharing this information to all…..

اطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.