راهکارهایی برای جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی

راهکارهایی برای جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی

 • واژن خود را تمیز نگه دارید. برای جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی ، واژن خود را تنها با آب بشویید. استفاده از صابون برای شستشوی واژن گزینه مناسبی نیست. واژن بدون نیاز به تمیزکننده‌های خارجی کاملا تمیز می‌شود. به منظور جلوگیری از رشد باکتری‌های ناسالم و تسهیل در رشد باکتری‌های خوب و نیز جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی ، سطح pH واژن باید در محدوده ۳٫۵- و ۴٫۵- باشد که استفاده از پاک کننده‌های قوی می‌تواند این تعادل را از بین ببرد و منجر به عفونت، تحریک و حتی بوی بد واژن شود.
 • در طول مدت پریود خود بهداشت را رعایت کنید. در هنگام قاعدگی در بسیاری از زنان میزان عفونت واژن افزایش می‌یابد، زیرا داشتن خون در واژن میزان pH آن را تغییر می‌دهد. برای حفظ سلامتی در طول قاعدگی و جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی عادات زیر را تمرین کنید:

نوار بهداشتی خود را به طور منظم عوض کنید.

از نوار بهداشتی بیش از حد لازم استفاده نکنید. استفاده از نوار بهداشتی پس از اتمام قاعدگی می‌تواند منجر به تحریک پوست شود.

 • واژن خود را از جلو به عقب پاک کنید. مهم است که واژن خود را به جای عقب به جلو از جلو به عقب پاک کنید تا مدفوع وارد مهبل (واژن) نشود و ایجاد عفونت نکند. از کاغذ توالت ساده استفاده کنید و از دستمال مرطوب یا هر محصول دیگری که حاوی عطر و مواد شیمیایی است، استفاده نکنید.

اتخاذ عادات صحیح به منظور جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی

 • لباس زیر پنبه‌ای بپوشید. لباس زیر پنبه‌ای سریع خشک می‌شود و هوا آزادانه از طریق آن عبور می‌کند که این امر مانع از رشد مخمر و باکتری‌های ناسالم و ایجاد عفونت در واژن می‌شود.
 • لباس‌های گشاد بپوشید. به منظور جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی، لباس‌های گشاد بپوشید. شلوارهای کشی، شلوار جین تنگ و جوراب شلواری مانع از جریان هوا به پوست و اغلب منجر به عفونت می‌شود. بیشتر از دامن و پیراهن استفاده کنید.
 • لباس‌های مرطوب خود را فوراً تعویض کنید. استفاده از لباس مرطوب برای چند ساعت شما را در معرض عفونت قرار می‌دهد. در اسرع وقت پس از شنا کردن، لباس زیر خود را تمیز و خشک کنید.
 • بعد از رابطه جنسی واژن خود را بشویید. پس از رابطه جنسی واژن خود را با آب گرم شستشو دهید تا از بروز عفونت جلوگیری شود. قبل از اینکه رابطه جنسی داشته باشید، دوش بگیرید تا خطر ابتلا به باکتری‌های ناسالم در بدن شما کاهش یابد.
 • پس از رابطه جنسی ادرار کنید. بعد از رابطه زناشویی، باکتری‌های ناخواسته‌ای به سمت مجرای مثانه منتقل می‌شوند. ادرار پس از رابطه جنسی می‌تواند باکتری‌ها را از ناحیه مهبل خارج کند و باعث ارتقاء سلامت عمومی شود.
 • سعی کنید از کاندوم استفاده کنید. pH واژن اسیدی است. هنگامی که اسپرم در واژن پس از رابطه جنسی باقی می‌ماند واژن را در معرض رشد باکتری قرار می‌دهد. استفاده از کاندوم مانع از این مشکل می‌شود.
 • مقدار زیادی ماست بخورید. ماست دارای همان نوع باکتری‌هایی است که واژن شما برای سالم ماندن به آن احتیاج دارد. شما می‌توانید باکتری‌های بدن خود را با قرار دادن ماست در رژیم غذایی روزانه‌تان تامین کنید. خوردن ماست یک راه عالی برای جلوگیری از عفونت است.
 • تمرینات کگل (kegel) را انجام دهید. در تمرینات کگل عضلات کف لگن و عضله پوبوکوکسیژئوس (pubococcygeus) که به اختصار به عنوان عضله PC شناخته می‌شود، تقویت می‌شوند. این عضلات با افزایش سن و پس از زایمان ضعیف‌تر می‌شوند. تقویت آن‌ها می‌تواند در جلوگیری از مسائلی مانند بی‌اختیاری ادرار و همچنین افزایش لذت جنسی موثر باشد.

اگر می‌خواهید بدانید سه روش برای سفید کردن ناحیه تناسلی روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.