تعیین جنسیت؛ یا طراحی فرزند پیش از بارداری

تعیین جنسیت با بیش از ۹۹ درصد موفقیت

روش معمول تعیین جنسیت، روشی است که بر پایه IVF انجام می شود. برای تعیین جنسیت، سلول های تخمک در خارج از بدن مادر بارور می شوند. سپس جنسیت تخم های ایجاد شده، با روش های پیشرفته مشخص می شود. در نهایت تخم هایی با جنسیت دلخواه، به رحم مادر منتقل می شوند. با این روش، بارداری با جنسیت دلخواه ایجاد می شود و احتمال موفقیت آن در تعیین جنسیت، بیش از ۹۹ درصد است.

چرا برخی جوامع در مورد تعیین جنسیت دچار تردید هستند؟

آیا والدین حق دارند بدون داشتن دلیل پزشکی خاصی، قبل از بارداری اقدام به تعیین جنسیت کنند؟
برخی از صاحبنظران معتقدند دادن حق انتخاب جنسیت فرزند به والدین، این تفکر را ایجاد می کند که در آینده بتوان ویژگی های دیگر فرزندان را نیز قبل از بارداری تعیین کرد. این موضوع ممکن است با مفهوم برابر بودن انسان ها و برابر بودن جنس دختر و پسر مغایرت داشته باشد. این دانشمندان اعتقاد دارند تعیین جنسیت می تواند اقدامی باشد که در آینده به طراحی فرزند قبل از بارداری منجر شود. به طور مثال والدین بخواهند قبل از بارداری، در مورد ضریب هوشی، قد، زیبایی و ویژگی های دیگر فرزندشان، تصمیم گیری کنند. هرچند این امکان هنوز فراهم نشده است، اما حق انتخاب تعیین جنسیت، می تواند تجسم این رویا را برای والدین امکان پذیر کند.
خوشبختانه در حال حاضر تعیین جنسیت در کشور ما امکان پذیر است؛ با توجه به موارد ذکر شده در بالا، بهتر است والدین در مواردی مانند دلایل پزشکی و ایجاد تعادل جنسی در خانواده اقدام به تعیین جنسیت با IVF نمایند.

علت های اصلی تعیین جنسیت در دنیا

بسیاری از والدین با تعیین جنسیت پیش از بارداری، از ابتلای فرزندشان به بیماری های ژنتیکی پیشگیری می کنند. برخی خانوانده ها در جوامع شرقی مانند هند و چین، تمایل به داشتن فرزند پسر دارند، تا نام خانوادگی پدر به نسل بعد منتقل شود. برخی والدین نیز برای ایجاد تعادل جنسیت در خانواده اقدام به تعیین جنسیت می کنند؛ به طور مثال خانواده هایی که چندین فرزند با جنسیت خاص دارند و به دنبال داشتن فرزندی با جنسیت مخالف هستند.
تعیین جنسیت در آمریکا و کانادا به نوعی تجارت برای این کشورها تبدیل شده است. برخی خانواده ها برای تعیین جنسیت به کشورهایی مانند آمریکا و کانادا سفر می کنند؛ زیرا تعیین جنسیت در کشور خودشان غیرقانونی محسوب می شود.

منابع

http://mycatholicfaith.org/index.php?option=com_content&view=article&id=953:qwhats-so-bad-about-sex-selectionq&catid=67:janet-smith-articles&Itemid=133
http://www.patheos.com/blogs/ellenpainterdollar/2012/09/why-allowing-parents-to-choose-their-babys-gender-is-wrong/
http://www.sbs.com.au/news/article/2015/09/07/mummys-little-girl-gender-selection-debate-reignites-australia

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.