سؤالات رایج در مورد لابیاپلاستی

در مورد لابیاپلاستی چه میدانید؟

لابیاپلاستی روشی است که در آن بافت‌های اضافه لوب‌های واژن برداشته می‌شود و با کوچک شدن لوب‌های داخلی، ظاهر واژن زیباتر می‌گردد. این عمل می‌تواند با دلایل زیبایی یا با هدف درمان ناراحتی‌های ناشی از لوب‌های بزرگ واژن انجام گیرد. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد پس از انجام لابیاپلاستی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از رابطه جنسی خود لذت بیشتری می‌برند.

با افزایش تمایل افراد به انجام عمل لابیاپلاستی، سؤالات بسیاری نیز در ذهن آن‌ها ایجاد می‌شود. در ادامه، به چند مورد از رایج‌ترین این سؤالات خواهیم پرداخت.

  • چه مدت بعد از عمل می‌توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

با آنکه دوران نقاهت پس از انجام عمل لابیاپلاستی کوتاه است اما برای جلوگیری از خطر عفونت بایستی تا ۶ هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

  • آیا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

سه گزینه برای بیهوشی در انجام عمل لابیاپلاستی وجود دارد: بی‌حسی موضعی، بیهوشی موقت با آرام‌بخش‌ها یا بیهوشی عمومی بدن. دو مورد اول در مطب دکتر نیز امکان‌پذیر است اما بیهوشی عمومی بایستی در اتاق عمل مجهز انجام گیرد. پزشک متخصص شما تصمیم می‌گیرد که از چه روشی برای انجام لابیاپلاستی استفاده کند.

  • بعد از لابیاپلاستی چه مدت طول می‌کشد تا نتیجه واقعی را ببینیم؟

بسیاری از افرادی که قصد انجام لابیاپلاستی را دارند، در مورد زمان نتیجه‌گیری بعد از عمل دچار نگرانی‌اند و همیشه این سؤال در ذهن آن‌هاست که چه مدت بعد از انجام لابیاپلاستی می‌توانند نتیجه آن را مشاهده کنند. پاسخ صادقانه به این سؤال این است که نتایج مطلوب نهایی به طور معمول ۴-۶ ماه پس از جراحی مشخص می‌شوند زیرا ممکن است تورم بعد از عمل، چند ماه بعد به طور کامل بهبود یابد. اما این بدان معنا نیست که بعد از انجام جراحی واژن شما ظاهر مطلوبی نداشته باشید بلکه بعد از چند روز از انجام عمل، واژن ظاهر زیبایی پیدا می‌کند اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی باید تا چند ماه صبر کنید.

  • آیا بعد از لابیاپلاستی با زخم مواجه می‌شویم؟

با توجه به نوع بافت و سلول‌های پوستی در ناحیه لوب‌های واژن که بافت مورد هدف در جراحی لابیاپلاستی است، اسکار و جای زخم قابل توجهی نباید ایجاد شود. همچنین تکنیک جراحی لابیاپلاستی بر روی بافت مخاطی شکلی اعمال می‌شود که همانند بافت مخاطی داخل دهان است و بر روی این نوع بافت جای زخم نمی‌ماند. علاوه بر آن، انجام لابیاپلاستی در مطب دکتر صفارزاده با لیزر انجام می‌گیرد که به هیچ عنوان جای زخم و اسکاری در این تکنیک خاص به جا نمی‌ماند.

  • آیا لابیاپلاستی باعث از بین رفتن حس واژن می‌شود؟

روش لابیاپلاستی به گونه‌ای انجام می‌شود که فقط بافت اضافی لوب‌های کوچک واژن برداشته می‌شود و طی این فرآيند جراحی، هیچگونه آسیبی به اعصاب آن که عامل تحریک واژن است، وارد نمی‌شود. حین عمل جراحی حتی به بافت‌های مجاور نیز آسیبی وارد نمی‌گردد. بعد از انجام لابیاپلاستی ممکن است بیمار دچار تورم، حساسیت و درد در ناحیه واژن خود شود اما این عوارض عمل کاملاً موقتی است و بعد از سپری شدن چند هفته از بین می‌رود. اگر لابیاپلاستی توسط پزشکی خبره و متخصص انجام گیرد هیچگونه تغییری در حس واژن به طور دائم ایجاد نخواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای لابیاپلاستی روی لینک آن کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با لابیاپلاستی با لیزر روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.