حقیقت‌هایی در مورد واژن که شاید هر خانمی نداند

واژن و عملکرد آن

واژن سیستم بسیار شگفت انگیزی دارد. بطور مثال قدرت متولد کردن یک نوزاد را داشته یا قابلیت پاک کنندگی خودش را دارد. اما خانم‌ها اطلاعات بسیار کمی در مورد واژن خود دارند به گونه‌ای که با دانستن حقایق مربوط به آن، متعجب خواهند شد. در این مطلب، قصد داریم به چند نمونه از حقیقت‌های مربوط به واژن بپردازیم.

واژن توانایی پاک کنندگی خود را دارد

واژن به طور طبیعی برای تمیز کردن و سالم بودن، مواد روان‌کننده‌ای را تولید می‌کند. پس از اتمام قاعدگی، واژن برای پاک کردن سلول‌های مرده و سایر باکتری‌ها و میکروب‌ها، ترشحاتی خواهد داشت که بسیار طبیعی است. برای شستشوی واژن از مصرف صابون‌های عطری و سایر محصولات بهداشتی که دارای رایحه‌های خوشبو کننده هستند، خودداری کنید زیرا این مواد PH ناحیه واژینال را به هم می‌ریزد و باعث ایجاد عفونت می‌گردد.

هنگام تحریک و ارگاسم، اندازه و شکل واژن تغییر می‌کند

طول واژن به طور متوسط حدود ۷ تا ۱۰ سانتیمتر است. به گفته پزشکان، در زمان تحریک، واژن منبسط و بازتر می‌شود. همچنین هنگام مقاربت، رحم به سمت بالا کشیده می‌شود و موقعیت دهانه رحم تغییر می‌کند تا باعث افزایش طول واژن شود. مطالعات نشان داده زمانی که فرد به ارگاسم می‌رسد، اندازه واژن حدود ۳۰ درصد کاهش می‌یابد زیرا عضلات این ناحیه به طور ناگهانی منقبض می‌شود.

پس از زایمان، واژن نیاز به استراحت دارد

پزشکان توصیه می‌کنند که چه زایمان شما طبیعی باشد و چه سزارین، تا شش هفته پس از زایمان از دخول خودداری کنید زیرا واژن نیاز به زمان دارد تا بهبود یابد و عضلات آن به حالت اولیه بازگردند.

رنگ واژن در هر فردی متفاوت است

رنگ لابیاها می‌تواند صورتی کمرنگ تا قهوه‌ای تیره باشد. در زمان تحریک، به علت افزایش جریان خون در آن ناحیه، رنگ لابیاها تغییر می‌کند.

با افزایش سن، ظاهر واژن تغییر می‌کند

ظاهر واژن در طول زمان تغییر می‌کند به ویژه پس از زایمان. با باز شدن دهانه رحم، از شکل نقطه‌ای به شکل یک منحنی تبدیل می‌شود. اما ناگفته نماند با آنکه بافت واژن حین زایمان باز می‌شود اما پس از آن، واژن به حالت طبیعی و اندازه نرمال اولیه‌اش باز می‌گردد.

رابطه جنسی باعث افزایش سلامت واژن می‌شود

داشتن رابطه جنسی می‌تواند از خشک شدن واژن جلوگیری کند. همچنین داشتن رابطه جنسی سالم یکی از تمرینات فیزیکی بسیار خوب برای تقویت عضلات واژن به شمار می‌رود. به طوری که افرادی که به مدت طولانی رابطه جنسی نداشته‌اند، هنگام برقراری رابطه، نزدیکی دردناکی خواهند داشت.

عضلات واژن را می‌توان قوی کرد

یکی از واقعیت‌های بسیار جالب که باید بدانید این است که عضلات واژن با انجام ورزش‌های منظم لگن، تقویت می‌شوند. این تمرینات، خطر بروز مشکلاتی چون افتادگی رحم یا بی‌اختیاری ادرار را کاهش می‌دهند. در حقیقت، ۳۰ درصد خانم‌ها پس از دوران یائسگی، به این اختلالات مبتلا می‌شوند.

کلیتوریس ناحیه بسیار حساس واژن است

محققان ثابت کرده‌اند که کلیتوریس دارای ۸۰۰۰ رشته عصبی است در حالی که آلت تناسلی مردان دارای ۴۰۰۰ رشته عصبی است و این نشان می‌دهد که کلیتوریس ناحیه بسیار حساسی بوده که نقش مهمی را در افزایش لذت جنسی در زنان ایفا می‌نماید.

برای مطالعه خدمات دکتر آزیتا صفارزاده، متخصص ناباروری و لاپاروسکوپی، روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.