همه چیز در مورد لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی نوعی جراحی پلاستیک است که شکل ظاهری لوب‌های کوچک و بزرگ واژن را اصلاح می‌کند. دو دسته از زنان کاندیدای انجام این عمل جراحی هستند: کسانی که به طور مادرزادی دچار مشکل هستند یا آن دسته از زنانی که در طول زمان دچار مشکلات ظاهری در واژن خود شده‌اند و می‌خواهند با انجام عمل جراحی، مشکل خود را برطرف نمایند. اندازه، رنگ و شکل لوب‌های واژن می‌تواند در اثر زایمان، افزایش سن یا سایر حوادث تغییر کند و از شکل طبیعی خود خارج شود. عمل لابیاپلاستی می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام گیرد. هنگامی که لابیاپلاستی تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود، تقریبا یک ساعت قبل از بیهوشی، کرم بی‌حس کننده موضعی به ناحیه مورد نظر اعمال می‌شود. سپس چند تزریق با سوزن‌های کوچک قبل از شروع عمل جراحی انجام می‌گیرد که تقریبا ۱۰ تا ۲۰ ثانیه طول می‌کشد. در طول عمل جراحی، بیمار نباید کوچکترین دردی را احساس کند.

توجه به این نکته الزامی است که عمل جراحی لابیاپلاستی در زنانی که عفونت واژینال یا سرطان دارند نباید انجام گیرد. همچنین افرادی که دخانیات استعمال می‌کنند و نمی‌توانند برای مدت کوتاه یا برای همیشه آن را ترک کنند نمی‌توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند. محققین بر این باورند که عمل لابیاپلاستی به علت افزایش خطر عفونت نباید در زمان قاعدگی انجام گیرد.

انجام عمل لابیاپلاستی یک تصمیم کاملا فردی است، اما وقتی به این نتیجه رسیدید که انجام این روش جراحی برای شما مناسب است امکان دارد سوالاتی درباره دوره نقاهت و چگونگی بهبودی خود در ذهن داشته باشید. خوشبختانه لابیاپلاستی یک عمل جراحی سرپایی است که هم انجام عمل جراحی و هم دوره نقاهت آن در مقایسه با سایر روش‌های تهاجمی بسیار کمتر است. در ادامه، نکاتی که باید در دوره نقاهت خود رعایت کنید، به طور کامل توضیح داده شده است:

  • جراحی لابیاپلاستی تحت بی‌حسی یا بیهوشی انجام می‌گیرد و حین عمل، شما به هیچ عنوان احساس ناراحتی و درد نخواهید داشت. اما از آنجا که عمل جراحی بر روی ناحیه حساسی انجام گرفته است، پس از عمل جراحی دردهای خفیفی خواهید داشت. پزشک شما داروهایی را برای کاهش درد بعد از عمل تجویز می‌کند که باید آن‌ها را طبق دستورالعمل مصرف کنید.
  • وجود تورم و خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی کاملا طبیعی است. برای کاهش تورم می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. فقط نباید کمپرس یخ یا آب سرد را مستقیم بر روی محل قرار دهید (می‌توانید از یک پارچه استفاده کنید). توجه کنید که تورم در یک سمت بیشتر از سمت دیگر است. اگر هنگام ادرار کردن، احساس ناراحتی داشتید می‌توانید این کار را در حمام و در زیر دوش انجام دهید.
  • برای کاهش احساس ناراحتی، از لباس زیر گشاد استفاده کنید. استفاده از لباس‌های تنگ باعث آسیب رساندن و افزایش زمان بهبودی می‌شود. تا زمان بهبودی کامل نیز از تامپون استفاده نکنید.
  • تا شش هفته پس از عمل جراحی لابیاپلاستی، به شدت از مقاربت و نزدیکی با همسر خود پرهیز کنید. پس از گذشت این زمان حتما با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که انجام نزدیکی برای شما بی‌خطر است.

اگرچه بسیاری از بیماران پس از گذشت ۲ تا ۵ روز به فعالیت‌های روزانه خود برمی‌گردند اما چهار تا شش ماه زمان لازم است تا نتیجه کامل و نهایی عمل لابیاپلاستی مشخص شود. پس صبور باشید و به تمامی دستورالعمل‌های پزشک خود عمل کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

برای اینکه در رابطه با لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بدانید روی لینک آن کلیک کنید. اگر می‌خواهید در مورد مزایای لابیاپلاستی با لیزر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

 

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.