هدیه یک زندگی با اهدا یک تخمک

اهداء تخمک

در حال حاضر به خصوص طی ۲ سال گذشته روش های درمانی نازایی پیشرفت زیادی کرده اند. در بعضی از موارد علل ناباروری به گونه ای نیست که با تجویز دارو و یا سایر روش های پیشرفته درمان ناباروری بتوان آن ها را رفع کرد، بعضی از زنان به دلیل سن بالا، یائسگی زودرس و به دلیل نداشتن تخمک از امکان باروری محروم هستند. در این افراد تنها راه باروری دریافت تخمک اهدایی از یک فرد بارور است. طبق گفته دکتر صفارزاده بسیاری از زنان هم با کاهش هورمون مولرین نیاز جدی به تخمک های اهدایی دارند که حدود ۱۰ درصد از خانم های ۳۵ سال به بالا جزء این دسته هستند.
خانم هایی با مشکلاتی از قبیل: آرتریت روماتوئید، لوپوس، مشکلات ایمنی تخمدان،عفونت IUD، عفونت و یا انسداد لوله های رحمی و آپاندیس پاره شده داوطلب استفاده از تخمک های اهدایی هستند. طبق گفته دکتر صفارزاده درصد کمتری این دسته از افراد را تشکیل می دهند.

مواردی که بهتر است به خاطر داشته باشید

  • در حالت کلی حداکثر سن یک فرد اهدا کننده تخمک بایستی ۳۵ سال باشد.
  • خصوصیات و ویژگی‌های این فرد اهدا‌ کننده باید با فرد دریافت ‌کننده هماهنگی داشته باشد.
  • فردی که تخمک خود را اهدا می کند، قبل از اهداء تخمک با انجام تست های آزمایشگاهی و فیزیولوژیکی و سایر معاینات پزشکی، از سلامت کامل شخص اهدا کننده و مبتلا نبودن به بیماری های منتقله از راه های جنسی اطمینان حاصل می شود.
  • مادر نوزاد در نحوه ارتباط با فرد اهدا کننده تخمک مختار بوده و می تواند به طور کامل با او در ارتباط باشد یا اینکه هیچگونه ارتباطی با او نداشته و حتی هرگز با مادر نوزاد آینده اش ملاقات نکند.

نظر دهیدهادى رفيعى

5 سال پیش

با سلام و وقت بخير من و خانمم ماريا ساكن استراليا هستيم وتا حالا ٦ بار (IVF)انجام داديم و بعداً فهميديم كه خانمم مشكل ژنتيكى دارد . و ما احتياج به egg donation داريم اگر ممكن است ما را كمك وراهنمايي كنيد.
با تشكر

سی‌سرو - برندینگ

5 سال پیش

بله، راه باقی مانده تخمک اهدایی است.

مريم

4 سال پیش

آيا شما كساني كه تخمك اهدا ميكنند را ميشناسيد من نياز به تخمك دارم

سی‌سرو - برندینگ

4 سال پیش

توسط واسطه میتونید تخمک بگیرید باید حداقل یه بچه داشته باشه و زیر ۳۰سال باشه

اطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.