آیا گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی شما را آزار می‌دهد؟

گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی

زایمان طبیعی پروسه‌ای است که بدون هیچگونه مداخله پزشکی و هر گونه روش جراحی صورت می‌گیرد و در حقیقت زایمان به طور کامل توسط مادر انجام می‌شود. اگرچه امروزه برای کاهش درد و سرعت بخشیدن به فرآیند زایمان ممکن است داروهایی برای مادر تجویز شود. زایمان طبیعی طی سه مرحله مهم اتفاق می‌افتد: مرحله اول احساس فشار و انقباضات در دهانه رحم است، در مرحله دوم نوزاد بر اثر فشارهای درونی به دنیا می‌آید و در سومین مرحله بعد از تولد نوزاد، جفت جنین از بدن مادر خارج می‌گردد. زایمان به صورت طبیعی نسبت به زایمان سزارین دارای مزایای بسیاری است از جمله: دوران نقاهت کوتاه‌تری دارد، بهبودی سریع‌تر حاصل می‌شود، خونریزی پس از زایمان طبیعی نسبت به زایمان سزارین بسیار کمتر است، به دلیل آنکه طی روش غیرجراحی انجام می‌گیرد احتمال عفونت در زایمان طبیعی کمتر است و نوزادانی که طی زایمان طبیعی به دنیا می‌آیند ریسک کمتری برای ابتلا به بیماری‌های تنفسی دارند. با آنکه زایمان طبیعی دارای مزیت‌های بسیاری برای مادر و کودک است اما نکته نگران کننده‌ای که در مورد آن در خانم‌ها وجود دارد گشادی واژن پس از زایمان طبیعی است. در حقیقت بسیاری از افراد نگران آن هستند که بعد از زایمان طبیعی کیفیت رابطه جنسی آن‌ها بر اثر گشادی واژن کم شود.

خبر خوب برای افرادی که دچار گشادی واژن هستند این است که می‌توانند علاوه بر بهره بردن از مزیت‌های زایمان طبیعی برای خود و کودکشان، نگران گشادی واژن پس از زایمان طبیعی نباشند. با استفاده از روش لیزر مونالیزا می‌توان گشادی واژن در اثر زایمان طبیعی را درمان نمود. لیزر مونالیزا در واقع روشی غیرجراحی و غیرتهاجمی است که باعث می‌شود کلاژن، الاستین و عروق واژن بازیابی و ترمیم شوند و باعث تنگ شدن واژن و درمان گشادی واژن می‌شود. همچنین لیزر مونالیزا دارای تاییدیه FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) است.

برای آنکه درباره لیزر مونالیزا بیشتر بدانید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین برای کسب اطلاعات در رابطه با اینکه چه نکاتی را باید بعد از لیزر مونالیزا رعات کرد؟ روی لینک آن کلیک کنید.

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.