تفاوت لیزر با سایر روش‌های تنگ کردن واژن

جوانسازی واژن، یک عنوان کلی برای تمامی تکنیک‌هایی است که به‌منظور زیبایی واژن و تنگ کردن واژن (خاصیت ارتجاعی داخل واژن) به کار می‌روند. یکی از تکنیک‌های جوانسازی واژن، واژینوپلاستی است که از طریق جراحی انجام می‌شود. این روش می‌تواند باعث عوارضی شود که آسیب‌دیدگی اعصاب حسی، یکی از ناخوشایندترین عوارض آن هستند. نظر یکی از بیماران را پس از انجام جراحی واژینوپلاستی می‌خوانیم:

“یک سال پیش زایمان طبیعی انجام دادم و دچار شل‌شدگی عضلات واژن شدم. پس از جراحی واژینوپلاستی دهانه ورودی واژنم دوباره مثل قبل تنگ شد، اما متوجه شدم هنگام دخول هیچ حسی پیدا نمی‌کنم و دیگر از برقراری روابط جنسی لذت نمی‌برم. وقتی در مورد عوارض واژینوپلاستی مطالعه کردم، متوجه شدم که کاهش لذت جنسی یکی از عوارض جانبی این جراحی است.”

مقایسه تنگ کردن واژن با لیزر و جراحی

لیزر مونالیزا تاچ، یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای جوانسازی واژن است. لیزر با اثر گذاشتن روی بافت مخاطی واژن، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و باعث عملکرد بهتر لایه مخاطی می‌شود. در روش جوانسازی با استفاده از لیزر واژن، هیچ نوع برشی ایجاد نمی‌شود، بلکه فیبروبلاست‌های بافت همبند و کلاژن‌سازی از طریق ایجاد گرما تحریک و احیا می‌شوند. لیزر جوانسازی واژن به‌صورت سه تا چهار نوبت با فواصل زمانی شش تا هشت هفته، انجام می‌شود.

تفاوت اصلی لیزر واژن با جراحی، در این است که لیزر هیچ نوع برش و خونریزی ایجاد نمی‌کند و در نتیجه به اعصاب آسیبی نمی‌زند. علاوه‌براین، پس از جراحی واژینوپلاستی، چهار تا شش هفته طول می‌کشد تا خانم‌ها بتوانند به سر کار خود برگردند. روابط جنسی به‌مدت شش هفته پس از واژینوپلاستی، ممنوع است.

جوانسازی واژن با لیزر، به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تنگ کردن واژن تبدیل شده است. جوانسازی واژن، برای گروه‌های مختلفی از خانم‌ها مفید است؛ نه تنها برای یک گروه خاص. شل شدن عضلات واژن یا به اصطلاح گشادی واژن پس از زایمان طبیعی، کاهش وزن شدید، افزایش سن و آسیب‌دیدگی ساختار اندام تناسلی مشاهده می‌شود. در تمام موارد ذکر شده، می‌توان از لیزر مونالیزا برای داشتن واژن تنگ بهره‌مند شد.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.