تکنیک ها و دستورالعمل هایی برای تعیین جنسیت

آیا می توان جنسیت فرزند را قبل از بارداری تعیین کرد؟

می توان قاطعانه به این سوال پاسخ مثبت داد. امروزه تکنیک های پیشرفته و قابل اعتمادی برای تعیین جنسیت در دسترس متخصصان باتجربه قرار دارد. روش های ساده ای نیز وجود دارند که می توان از آن ها در منزل برای تعیین جنسیت بهره مند شد. البته این روش ها صد در صد موفقیت آمیز نیستند.

استفاده از روش PGD

روش PGD یا همان تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی، اغلب برای باروری افرادی که بیماری ژنتیکی خطرناک دارند استفاده می شود. با این روش نه تنها می توان از ابتلای فرزند به بیماری ژنتیکی والدین جلوگیری کرد، بلکه می توان جنسیت دلخواه والدین را برای جنین انتخاب نمود. برای اطلاعات بیشتر مطلب دختر می خواهید یا پسر را مطالعه فرمایید.

مرتب کردن اسپرم ها

در این روش اسپرم های حاوی کروموزوم X (اسپرم های دختر) از اسپرم های حاوی کروموزوم Y (اسپرم های پسر) جدا می شوند. برای این کار رنگ فلورسنت به نمونه اسپرم افزوده می شود. بعد از افزودن رنگ، پزشک می تواند اسپرم های دختر را از اسپرم های پسر تشخیص دهد. سپس از اسپرم حاوی جنسیت دلخواه با روش تلقیح درون رحمی اسپرم (IUI) برای بارور کردن خانم استفاده می شود. روش PGD که از IVF استفاده می کند اغلب از این روش موفقیت آمیزتر است.

استفاده از کیت های تعیین جنسیت

این کیت ها کمک زیادی به تعیین جنسیت فرزند شما می کنند. کیت های تعیین جنسیت به طور جداگانه برای انتخاب دختر یا پسر موجود هستند. بسته بندی کیت حاوی دستورالعمل نحوه استفاده از کیت، ترمومتر، وسیله پیش بینی کننده تخمک گذاری، قرص های مکمل و دوش واژینال (اختصاصی برای دختر یا پسر) است.

زمان برقراری رابطه جنسی

نظریه های مختلفی برای تعیین جنسیت با تکیه بر زمان برقراری رابطه جنسی وجود دارد. این روش شامل تکنیک خاصی نیست، بلکه با توجه به نظریه های موجود انجام برخی توصیه ها موجب جنسیت دلخواه فرزند می شود.

روش هایی برای داشتن فرزند پسر:

 

  • زمان رابطه جنسی هر چه به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشد بهتر است؛ زیرا اسپرم های حاوی کروموزموم Y سریع تر از اسپرم های حاوی کروموزوم X حرکت می کنند و احتمال این که زودتر به سلول تخمک برسند بیشتر است.
  • زوجین دو تا چهار روز قبل از تخمک گذاری از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند. نزدیکی درست در زمان تخمک گذاری و یا کمی قبل از آن انجام شود.
  • نزدیکی به طریقی انجام شود که بیشترین دخول ایجاد شود.
  • آقایان از پوشیدن لباس های خیلی تنگ پرهیز کنند. دمای بالا باعث کشته شدن اسپرم ها می شود؛ در این میان اسپرم های حاوی کروموزوم Y به درجه حرارت بالا حساس تر هستند.
  • ارگاسم خانم ها باعث قلیایی شدن واژن می شود. اسپرم های حاوی کروموزوم Y محیط قلیایی را بیشتر ترجیح می دهند. بنابراین برای داشتن پسر بهتر است خانم پیش از آقا یا هم زمان با او به ارگاسم برسد.

روش هایی برای دختر دار شدن:

  • نزدیکی باید دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری انجام شود. زیرا اسپرم های حاوی کروموزوم X پایداری و مقاومت بیشتری دارند و تا زمان آزاد شدن تخمک در دستگاه تولید مثلی خانم زنده می مانند و با تخمک لقاح انجام می دهند. از برقراری رابطه جنسی از زمان تخمک گذاری تا دو روز بعد از آن خودداری کنید.
  • نزدیکی به نحوی انجام شود که دخول کمتری ایجاد شود. زیرا در این حالت اسپرم ها باید زمانی بیشتری را تا رسیدن به تخمک طی کنند. بنابراین اسپرم های حاوی کروموزوم X که مقاوم تر هستند شانس بیشتری برای زنده ماندن و رسیدن به سلول تخمک و بارور کردن آن دارند.
  • برای دختر دار شدن بهتر است خانم به ارگاسم نرسد. زیرا در این حالت محیط واژن اسیدی تر است. اسپرم های حاوی کروموزوم X محیط اسیدی را به قلیایی ترجیح می دهند.

منابع

http://www.babycentre.co.uk/
http://www.fertilityfriend.com/

نظر دهیدشمسی حجتی

5 سال پیش

سلام خانم دکتر صفارزاده.من پنج سال پیش اولین بچه ام وکه دختره پیش شما باردار شدم وسرکلاژ م کردید.الان قصد داریم برای دومی اقدام کنیم برج ۶/۹۳اومدم مطبتون آزمایشات برای خودم وشوهرم دادین انجام دادیم سه ماهه اقدام کردیم اما هنوز باردار نشدم.بهتون هم گفتم من مدتیه اومدم مشهد برای کار شوهرم اما متاسفانه چند تا دکتر عوض کردم هر کدومشون یه چیزی میگن وفرهنگشون اذیتم میکنه .من تنها میتونم سه ماه یکبار بیام تهران وهر دفعه پیش شما برای ویزیت نتونستم مراجعه کنم اینترنتی امکان داشته باشیم.من از زمان درمانگاه ولیعصر مریض شما بودم.ممنون البته بیستم مطبتون اردیبهشت وقت گرفتم .ویزیت میام.پیشنهادی داشتم امکان دارد در سایتتون جوری برنامه داشته باشین که امکان برای ویزیت بیمارانتون مث من اگه باردار شدیم تمام چکاپ ها مونو و…رو اینترنتی هم ویزیت کنین حتی مبلغ ویزیت قبلش واریز بشه.شما که انقدر زحمت کشیدید وسایت طراحی کردین نهایتا سه ماه یکبار میام تهران فقط برای  

sisarvcp

5 سال پیش

با سلام و تشکر از پیشنهاد شما دوست عزیز. متاسفانه به دلیل ترافیک کاری در حال حاضر امکان ویزیت اینترنتی وجود ندارد. با آرزوی سلامتی و داشتن زایمان موفق برای شما.

مسعود

5 سال پیش

باسپاس
جهت فرزند دوم میخواهیم بچه دار شویم. آیا شما روش iuiرا انجام میدهید؟ روش مذکور صد درصد است؟ در صورت مثبت بودن چگونه پیگیر باشی؟

sisarvcp

5 سال پیش

امکان موفقیت این روش هشتاد درصد است. با مطب تماس بگیرید.

نیلوفر

5 سال پیش

سلام خانم دکتر.خانمی ۳۰ ساله اهل شیراز هستم.وشما رو به عنوان دکتر خود انتخاب کردم.و دو بار به مطب شما مراجعه کردم.و برای اولین بار قصد حامله شدن دارم و دوست دارم پسر دار شوم و قصد این را داشتم که شهریور ماه مراجعه کنم برای بچه دار شدن ولی با مشکلی رو به رو هستم.آن هم درسم هست که بهمن ماه تمام می شود و از طرفی هم نگران این هستم که سن خودم و شوهرم بالا هست.به نظر شما باید چکار کنم.خواهش می کنم راهنماییم کنید.با تشکر

sisarvcp

5 سال پیش

برای تعیین جنسیت در شیراز به یک فوق تخصص نازایی مراجعه فرمایید، در غیر اینصورت برای ویزیت مجدد اقدام فرمایید.

نیلوفر

5 سال پیش

سلام.خانم دکتر.من ۲۵مرداد اومدم مطب و iui رو انجام دادم.اما باردار نشدم در صورتی که آزمایش ها و سونو هیچ مشکلی نداشتم…باید حالا چکار کنم؟؟؟واقعا استرس گرفتم و خیلی ناراحت هستم.ای کاش میشد تلفنی با شما مشورت کنم..

منا

5 سال پیش

سلام وقت خوش سرکار خانم دکتر بنده ۳۷ سال دارم و دو دختر دارم تمایل دارم در پاییز همین سال باردار شوم وبا شیوه طبیعی (رژیم غذایی) و تعیین زمان تخمک گداری تعیین جنسیت انجام شود. ایا درصد قابل توجهی برای موفقیت در تعیین جنسیت با این شیوه هست؟ باتشکر از توجه شما

sisarvcp

5 سال پیش

خیر ممکن است اختلال هورمونی باشد.

لیلا

5 سال پیش

باسلام من ۳۳سال دارم ودو دختردارم آیا برای پسر دار شدن ۱۰۰درصد هم راهی هست؟

sisarvcp

5 سال پیش

با سلام روش PGD صد در صد است.

صاحب بهرامی

5 سال پیش

با سلام به دکتر مجرب و دلسوز جامعه ایرانی
امیدوارم که در تمامی مراحل زندگی موفق و سربلند باشی و مشکلات در جلویتان سهل و اسان گردد . به عرض می رساند که خانمم دو سال است که قرص فشار لوزار مصرف می کند در ۲۴ ساعت نصف قرص و تمامی فاکتور ها را نیز بررسی کرده ایم و مشکلی از لحاظ هورمون و تیروئید و کلیه پیدا نشده اما دو مورد فشارش تا ۱۶ رفته آیا می تواند با این حال بچه دار شود لازم به ذکر است که عادت ماهانه نیز گاهی اوقات به تاخیر می افتد با تشکر از راهنمایی خواهر گرامی خدا نگهدارتان

سی‌سرو - برندینگ

5 سال پیش

بله، باردار می شود. باید تحت نظر پره ناتولوزی بارداری پرخطر باشند.

مریم

5 سال پیش

سلام و خسته نباشید…
خانم دکتر من دو ماه پیش iui شدم و جوابش منفی بود و بعد رفتم سونوگرافی رنگی.ااین ماه دوره قاعدگی ام بهم ریخته و البته تست بارداری ام منفی بود….در ضمن قبل از این سونو من به طور منظم بعد از ۲۸ روز پریود می شدم.
این ماه نوبت iui دارم باید چکار کنم؟؟
باتشکر

سی‌سرو - برندینگ

5 سال پیش

مشکلی نیست، روز ۱۰ پریود سونوگرافی شوید تا روز انجام IUI مشخص شود.

زینب

5 سال پیش

سلام خانم دکترمن سی ساله هستم ودودختردارم وقصدباردارشدن دارم وسزارین شدم آیابرای بارسوم مشکلی پیش نمی آیدوحتمادوست دارم پسردارشوم روش مطمئن وجودداردممنون ازراهنماییتون البته قت گرفتم که خدمتتون برسم

سی‌سرو - برندینگ

5 سال پیش

با آی وی اف امکان تعیین جنسیت صد در صد است، ولی امکان بارداری ۵۰ درصد است.

نيكي

5 سال پیش

سلام من باردارم نزديكي من ۱۸ ساعت قبل از تخمك گذاري صورت گرفت و در طول ماه فقط همون يك بار را نزديكي بدون جلوگيري داشتيم چند درصد احتمال پسر دار شدن وجود دارد

سی‌سرو - برندینگ

5 سال پیش

روش های خانگی تعیین جنسیت بر اساس شانس و احتمال نتیجه می دهند، جنسیت را نمی توان دقیق تشخیص داد. باید منتظر آزمایش خون یا سونوگرافی باشید.

الهه

5 سال پیش

سلام خانم دکتر من برای بچه اولم می خوامiuiانجام بدم برای پسر دار شدن همسرم مشکل کم تحرکی اسپرم و فرم داره باید چیکار کنم

سی‌سرو - برندینگ

4 سال پیش

همسر شما باید ویتامین ای ، زینک و فولیک اسید مصرف کنند.

سارا

5 سال پیش

سلام خانم دکتر.
من دوبارiuiشدم که قبل از بار دوم سونو رنگی انجام دادم و مشکلی نداشتم. در ضمت شوهرم هم مشکلی ندارد. به نظر شما مشکل من چی هست؟باید چکار کنم؟؟
ممنون میشم از راهنماییتون

سی‌سرو - برندینگ

4 سال پیش

IUI را ۴ بار انجام می دهند. اگر می خواهید زودتر نتیجه بگیرید IVF انجام دهید.

الهه

5 سال پیش

سلا م خانم دکتر . من ۲۹ ساله هستم یک ماه پیش عمل فیبروم انجام دادم.۲تا فیبروم ۷ سانتی داخل رحم داشتم. البته قبلا هم کیست و فیبروم خارج رحم داشتم که با دارو رفع شد. می خواستم بدونم امکان نازایی برام وجود داره؟ باید زود اقدام کنم برای بارداری یا خیر؟ضمنا امکان این که دوباره فیبرومم برگرده هست؟
با تشکر

سی‌سرو - برندینگ

5 سال پیش

خیر امکان بازگشت وجود ندارد، ولی زودتر اقدام کنید

صباصبا

4 سال پیش

سلام خانم دکتر من۲۷ سال دارم، ۲دختر دارم میخوام از روش آزمایشگاهی پسر دارشم چقدر میتونم روش حساب کنم

سی‌سرو - برندینگ

4 سال پیش

تعیین جنسیت با IVF صد در صد جنسیت دلخواه را ایجاد می کند , در صورت وجود مشکل ناباروری، پنجاه در صد شانس بارداری دارد.

رضا

4 سال پیش

درود،
ما مقيم خارج از ايران هستيم و داراى يك فرزند دختر و ميخواستيم از طريق ivf صاحب فرزند دوم و پسر بشيم،
١.چه مدت بايستى ايران باشيم؟
٢. حضور هر دوى ما لازمه؟
٣.آيا امكان دو قلو بودن بچه ها هست؟
٤.هزينه كلى رو هم لطف كنيد
با تشكر
رضا

سی‌سرو - برندینگ

4 سال پیش

۱-ابتدا باید جواب آزمایشات آورده شود و بعد گفته خواهد شد۲- فقط موقع ivf لازم است ۳- بستگی به تعداد تخمک دارد ۴- ۱۵ میلیون هزینه دارد

محمد

4 سال پیش

با سلام و عرض ادب خدمت سرکار خانم صفارزاده
بنده در سن پنجاه سالگی هستم و خانمم سی و پنج ساله هر دو صاحب دو دختر هستیم و علاقه مند به فرزند پسر هستیم ایا در این سن مشکلی برای بچه ایجاد نمی شود می توان بوسیله تعیین جنسیت صد در صدی با PGD اقدام کرد در صورت مثبت بودن هزینه ان را نیز مرقوم فرمایید همسرم از نارس بودن فرزند یا مشکل داشتن او هنگام تولد و یا بعد از زایمان ترس و هراس فراوان دارد.. ایا برای پسر دار شدن ما امیدی هست برای فرزندی سالم. متشکر از راهنمایی شما موفق باشید.

CopyWriter

4 سال پیش

تعیین جنسیت با روش ivf با ۹۵% موفقیت همراه است؛ همچنین با روش pgd جنین سالم به رحم انتقال داده میشه و فرزند سالم خواهد بود.

زهرا

3 سال پیش

باسلام خدمت سرکارخانم دکتر
خواهشمنداست بفرمائید به ارگاسم رسیدن زن چندرصد درتعیین جنسیت جنین نقش دارد چون درکلیه مطالب ومتون میزان تاثیر مشخص نشده است
باتشکر

CopyWriter

3 سال پیش

این روش از لحاظ علمی اثر ثابت شده ای در تعیین جنسیت ندارد.

زهرا

3 سال پیش

باسلام خدمت سرکارخانم دکتر
فرمودین ارگاسم زن درتعیین جنسیت جنین جنبه علمی نداره پس چرا درمتن خودتان به آن اشاره کرده اید لطفا شفاف بیان فرمائید
باتشکر

اطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

۰۹۳۹۴۱۶۲۷۸۸

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.