علل خشکی واژن و درمان آن با لیزر مونالیزا

علل خشکی واژن

خشکی واژن علائم مختلفی مثل درد هنگام مقاربت، خارش ناحیه تناسلی، سوزش هنگام ادرار، دفع مکرر ادرار و دیگر ناراحتی‌های ناحیه واژن را به دنبال دارد که می‌تواند موجب کاهش میل جنسی و از دست رفتن ارگاسم شود. اما علل خشکی واژن چیست؟ در واقع خشکی واژن زمانی رخ می‌دهد که لغزنده‌های طبیعی واژن که بطور طبیعی در بافت واژن وجود دارد کاهش می‌یابد. این حالت معمولا به دلیل کاهش سطح هورمون استروژن در بدن ایجاد می‌شود. استروژن به تولید مایعاتی که موجب لغزندگی محیط واژن و جلوگیری از ایجاد عفونت می‌شود کمک می‌کند. استروژن همچنین به حفظ الاستیسیته واژن و تعادل pH و سطح اسیدیته در مایع واژینال کمک می‌کند. یائسگی که همراه با کاهش ترشح استروژن در بدن است از اصلی‌ترین علل خشکی واژن است. سایر علل خشکی واژن که به علت کاهش استروژن رخ می‌دهند عبارتند از:

 • زایمان
 • شیردهی
 • جراحی اوفورکتومی (برداشتن تخمدان‌ها) یا هیسترکتومی کامل (برداشت رحم)
 • شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی
 • مصرف داروهای خاص از جمله بعضی از داروهای آلرژی، ضد افسردگی و داروهای درمان فیبروئید رحم یا اندومتریوز
 • دوش واژینال بیش از حد
 • بعضی از کرم‌ها و محصولات بهداشتی که در ناحیه واژن استفاده می‌شوند
 • اختلالات سیستم ایمنی مثل سندروم شوگرن
 • استرس بیش از حد
 • افسردگی
 • کشیدن سیگار

 درمان خشکی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

درمان خشکی واژن ناشی از کاهش استروژن می‌تواند توسط محصولات موضعی استروژن که برای تولید مایعات واژن طراحی شده است انجام شود. همچنین قرص‌های استروژن به منظور بهبود علائم ناشی از کمبود استروژن استفاده می‌شود. اما برای خانم‌هایی که نمی‌خواهند از محصولات دارویی استروژن استفاده کنند یا تحت جراحی‌های سنتی درمان آتروفی واژن قرار گیرند، لیزر مونالیزا تاچ روش ایده‌آلی است. درمان با لیزر مونالیزا تاچ یک روش ایمن و بدون عارضه جانبی است که برای بازیابی بافت پوشاننده واژن و کاهش یا از بین بردن علل خشکی واژن و علائم مرتبط با آن طراحی شده است. لیزر مونالیزا تاچ یک روش با حداقل تهاجم است و برای همه خانم‌های مبتلا به آتروفی و خشکی واژن مناسب است و هیچ محدودیتی ندارد.

لیزر مونالیزا تاچ با استفاده از لیزر CO2 هر دو لایه سطحی (اپی‌تلیال) و عمقی (لامینا پروپریا) بافت واژن را تحریک می‌کند. انرژی لیزر موجب تحریک تولید کلاژن در دیواره‌های واژن برای هیدراته شدن و بازیابی مجدد عملکرد طبیعی بافت واژن می‌شود. با اثرگذاری لیزر مونالیزا تاچ، جریان خون در بافت واژن بهبود می‌یابد و رطوبت، لغزندگی و سلامت طبیعی واژن بازیابی می‌شود. لیزر مونالیزا تاچ همچنین سطح گلیکوژن مورد نیاز باکتری‌های مفید واژن (لاکتوباسیل) را بهبود می‌بخشد. این باکتری‌ها مانع عفونت‌های دستگاه ادراری که از شرایط همراه با آتروفی و خشکی واژن است می‌شود. افزایش اعتماد به نفس و سلامت جنسی به دنبال درمان علل خشکی واژن با لیزر مونالیزا تاچ کاملا مشهود خواهد بود.

اگر می‌خواهید در مورد جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.