آیا می‌توان در دوران بارداری عمل لیزر مونالیزا را انجام داد؟

آیا انجام لیزر مونالیزا در دوران بارداری توصیه میشود؟

لیزر مونالیزا یک روش درمانی بر اساس استفاده از لیزر CO2 است که به بازسازی عملکرد واژن (جوانسازی واژن) کمک می‌کند تا علائم مربوط به آتروفی واژن را برطرف نماید. لیزر مونالیزا در حال حاضر موثرترین راه حل غیر جراحی و غیر دارویی برای جلوگیری و درمان آتروفی واژن و اثرات آن است. بسیاری از زنان با این مشکل در طی یائسگی و پس از دوران بارداری مواجه می‌شوند و از این عارضه رنج می‌برند. با توجه به اینکه لیزر مونالیزا بر روی فاکتورهایی همچون خشکی و ضعف عضلات واژن تاثیرگذار است، این درمان می‌تواند خارش و درد واژن که به خصوص حین مقاربت ایجاد می‌شود را درمان کند. لیزر مونالیزا، در واقع روشی ایده‌آل برای تحریک کلاژن موجود در دیواره‌های واژن است که موجب بازسازی مجدد بافت آن می‌شود. لیزر CO2 به آرامی بر روی دیواره‌های واژن اعمال می‌شود و ذرات بسیار ریز غیر قابل تشخیص را ایجاد می‌کند که برای تولید کلاژن جدید و برقراری تعادل میان اجزای مخاط واژن مورد نیاز است. فرآیند درمان جوانسازی بافت واژن هفته‌ها ادامه دارد، اما درمان اولیه بلافاصله اتفاق می‌افتد و پس از آن می‌توان بهبود قابل ملاحظه‌ای را مشاهده کرد. بنابراین عمل لیزر مونالیزا به طور ایمن و بدون درد عملکرد سیستم تناسلی را بهبود می‌بخشد و همچنین مشکلات مربوط به اختلالات ادراری مانند بی اختیاری خفیف را درمان می‌کند. در نتیجه درمان با لیزر مونالیزا، اعتماد به نفس در رابطه جنسی بیشتر می‌شود و افزایش رضایت جنسی را به دنبال خواهد داشت. البته با وجود تأثیرات مثبتی که لیزر مونالیزا دارد اما بهتر است این عمل بعد از دوران بارداری انجام شود.

بنابراین نکته‌ای که باید بدان توجه کرد این است که قطعا در دوران بارداری نمی‌توان عمل لیزر مونالیزا را انجام داد و باید تا بعد از دوران بارداری خود صبر کنید تا بدن شما بتواند به حالت طبیعی بازگردد. هیچ دلیلی برای زود به انجام رساندن این درمان وجود ندارد پس تا بعد از دوران بارداری و بهبودی کامل خود صبر نمایید.

اگر می‌خواهید در مورد کاربرد کلی لیزر مونالیزا مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

 

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.