لیزر مونالیزا چگونه عمل می‌کند؟

لیزر مونالیزا از انرژی لیزر CO2 برای درمان عوارض شایع ناشی از سندروم یائسگی و آتروفی واژینال به دنبال تغییرات هورمونی استفاده می‌کند. لیزر مونالیزا یک درمان بدون هورمون است و برای خانم‌هایی که به سرطان سینه مبتلا بوده‌اند یا افرادی که جراحی هیسترکتومی انجام داده‌اند و نمی‌توانند تحت درمان‌های هورمونی قرار گیرند، بسیار مناسب است. انرژی ملایم لیزر موجب رشد کلاژن و الاستین جدید در بافت واژن و بازسازی عملکرد طبیعی واژن می‌شود. لیزر مونالیزا می‌تواند شرایط مختلف زیر را به خوبی درمان کند:

شل شدن واژن

شل شدن واژن به دنبال زایمان طبیعی یا به عنوان بخشی از روند افزایش سن رخ می‌دهد. شلی واژن در عملکرد رابطه جنسی تداخل ایجاد می‌کند. مونالیزا برای رفع شل شدن واژن به علت از دست رفتن مخاط واژنی بسیار موثر است. با ورود پروب لیزر مونالیزا به واژن، لیزر بطور مستقیم روی مخاط دیواره واژن اثر می‌گذارد و موجب تغییر شکل، استحکام و تحریک تولید کلاژن بافت واژن می‌شود.

بی‌اختیاری ادرار خفیف

مطالعات نشان داده است که لیزر مونالیزا به میزان زیادی در درمان یکی از جدی‌ترین عوارض بعد از زایمان طبیعی یا یائسگی یعنی بی‌اختیاری ادرار خفیف موثر است. لیزر عملکرد ساختارهای مرتبط با مجاری ادراری - تناسلی را بهبود می‌بخشد. لیزر مونالیزا با رفع بی‌اختیاری ادرار بهبودی قابل توجهی در کیفیت جسمی و روانی زندگی فرد ایجاد می‌کند.

آتروفی واژن

آتروفی واژن یکی از شرایط شایع بویژه در در زمان یائسگی (طبیعی یا القا شده) یا بعد از آن است. ناحیه واژن به کاهش میزان استروژن بسیار حساس است و به همین دلیل با کاهش استروژن علائم مختلفی ایجاد می‌شود که کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سوزش، خارش، خشکی واژن و درد حین رابطه جنسی از علائم آتروفی واژن است. لیزر مونالیزا با بهبود جریان خون، بهبود الاستیسیته و رطوبت واژن موجب رفع علائم آتروفی واژن می‌شود. لیکن اسکروزیس نیز شرایطی است که در آن بافت واژن خشک و دردناک شده و پوست اطراف واژن پاره می‌شود. لیزر مونالیزا با بهبود گردش خون در ناحیه واژن و افزایش کلاژن موجب درمان این حالت می‌شود.

مشکلات صمیمیت جنسی

سلامت جنسی یکی از مهمترین جنبه‌های سلامتی خانم‌هاست. بسیاری از زنان مشکلات جنسی مثل دیسپارونیا بدلیل آتروفی واژن یا تروما ناحیه تناسلی دارند که منجر به رابطه جنسی دردناک و مشکلات فیزیکی و روحی برای زن و شریک جنسی وی خواهد شد. امروزه به کمک لیزر حل این گونه مشکلات به راحتی و با امنیت کامل ممکن شده است. لیزر مونالیزا با تحریک تولید کلاژن موجب بهبود عملکرد ناحیه واژن شده و موجب بازگرداندن تعادل مناسب غشای مخاطی می‌شود.

عفونت‌های مکرر ادرار و واژن

عفونت‌های مکرر ادرار و واژن بدلیل کاهش استروژن بعد از یائسگی بسیار شایع است. لیزر مونالیزا با بازگرداندن pH طبیعی واژن و جوانسازی واژن موجب کاهش ابتلا به عفونت‌های ادراری و واژینال می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد لیزر مونالیزا بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با مادر تماس باشید.