شش عامل تهدیدکننده زیبایی اندام تناسلی زنان

امروزه خطر ابتلا به سرطان و بیماری هایی مانند تبخال تناسلی در بین افرادی که روابط جنسی حفاظت نشده دارند، افزایش زیادی نسبت به گذشته پیدا کرده است. خبر خوش این است که وجود هر نوع جوش، زگیل یا توده ناشناخته در اندام تناسلی که زیبایی واژن را تحت تأثیر قرار می دهد، نشانه وجود تبخال تناسلی و سرطان نیست. در این مطلب به شش عامل ایجاد ضایعات پوستی اندام تناسلی زنان اشاره می کنیم:

زگیل تناسلی

علامت ظاهری: ضایعات کوچک به رنگ پوست

زگیل تناسلی اغلب در اثر نوع ۶ و ۱۱ پاپیلوماویروس انسانی (HPV) ایجاد می شود. این ویروس از طریق تماس جنسی منتقل می شود و شایع ترین نوع بیماری مقاربتی در جهان به شمار می رود. خوشبختانه در حال حاضر واکسن این زگیل موجود است و از خانم ها و آقایان در برابر ابتلا به زگیل تناسلی محافظت می کند. درمان زگیل تناسلی از طریق کرم و سایر روش هایی که یک لایه از پوست را برمی دارند، انجام می شود.

جوش های مرتبط با پریود

علامت ظاهری: جوش سرسفید

جوش های سرسفید، اغلب با دوره پریود خانم ها ارتباط دارند و در اثر عفونی شدن فولیکول موهای ناحیه تناسلی ایجاد می شوند. این جوش های ناحیه تناسلی، از طریق روابط جنسی منتقل نمی شوند و نباید با اسکراب ها یا پمادهایی که مخصوص جوش صورت هستند، درمان شوند. استفاده از آب گرم و رعایت بهداشت و نترکاندن، بهترین راه درمان جوش و زیبایی اندام تناسلی زنان است.

کیست اپیدرمال

علامت ظاهری: برجستگی های زرد رنگ سفت زیر پوست

انواع مختلفی از کیست ها در اندام تناسلی خانم ها و آقایان ایجاد می شوند و زیبایی اندام تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهند. کیست سباسه یکی از انواع این کیست ها است که ضرری برای شخص ندارد و در اثر مسدود شدن غده چربی و تجمع مایع داخل آن، ایجاد می شود.

تبخال

علامت ظاهری: زخم قرمز رنگ، دردناک و همراه با خارش

تبخال تناسلی یک بیماری مقاربتی است. این زخم اغلب پس از چند هفته از بین می رود؛ اما ممکن است در آینده دوباره ایجاد شود. مراجعه به پزشک و همچنین برقراری روابط جنسی به صورت محافظت شده در افرادی که مبتلا به تبخال تناسلی هستند، ضروری است. درمان ها، علائم تبخال تناسلی را کنترل می کنند اما ویروس همچنان به صورت نهفته در پوست باقی می ماند.

موهای زیر پوستی

علامت ظاهری: جوش های ملتهب و قرمز رنگ

این مشکل اغلب در افرادی رخ می دهد که موهای خود را شیو می کنند. علت ایجاد این جوش ها، این است که مو در مسیری خارج از مسیر طبیعی رشد می کند و موهای زیرپوستی را ایجاد می کنند. تنها راه حل این است که مدتی موها را شیو نکنید و در انتخاب روش شیو کردن یا اپیلاسیون و استفاده از محصولات بهداشتی، ‌بیشتر دقت کنید.

درماتیت

علامت ظاهری: زخم یا خراشیدگی پوست، همراه با خارش و ناراحتی

ابتلا به درماتیت در میان خانم ها نادر است؛ این ضایعه اغلب باعث بثورات جلدی همراه با خارش شدید می شود. درماتیت اندام تناسلی زنان در اثر تحریک و حساسیت پوست (ناشی از برخی از محصولات بهداشتی یا لباس های زیر) ایجاد می شود. برای درمان از کرم های موضعی ضدحساسیت و قرص های آنتی هیستامین استفاده می شود.

منبع

https://www.bustle.com/articles/141920-9-types-of-genital-warts-other-bumps-decoded

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.