عوامل مؤثر در رابطه جنسی موفق

تمایل خانم ها برای برقراری رابطه جنسی، موضوعی پیچیده و دارای ابعاد مختلف است. موضوعاتی از قبیل سردمزاجی ، عدم تحریک کافی هنگام برقراری روابط جنسی و عدم توانایی رسیدن به ارگاسم (لحظه اوج لذت جنسی) مسائلی هستند که بسیاری از خانم ها را درگیر می کند. برای برطرف کردن این مشکلات، ابتدا باید در مورد عوامل مؤثر در رابطه جنسی موفق آگاهی پیدا کرد. عوامل جسمی و روانی مختلفی در رابطه جنسی موفق نقش دارند. در این مطلب پنج عامل روانی مؤثر در رابطه جنسی موفق را معرفی می کنیم:

عادت ها و سبک زندگی

عادت هایی که افراد در طول روز دارند، باعث ایجاد تفاوت در روحیه آن ها می شود؛ عادت های زندگی ممکن است شما را کسل یا بسیار پر انرژی و فعال کنند. انجام یک فعالیت سبک (مانند پیاده روی سریع یا انجام یوگا) به صورت روزانه، سطح انرژی بدن را ۲۰ درصد بالا می برد. رژیم غذایی سالم نیز به طور کلی در سلامتی، سطح انرژی بدن و تعادل هورمونی شخص تأثیرگذار است. مصرف غذاهای چرب و سرخ شده، باعث کند شدن افراد و کاهش تمایلات جنسی می شود.

دیدگاه شخص نسبت به رابطه جنسی

داشتن دیدگاه های منفی مانند احساس گناه، احساس ناامنی یا عدم جذابیت جنسی، تمایلات جنسی شخص را متوقف می کند. برای داشتن رابطه جنسی موفق، باید بدن خود را دوست بدارید. اگر بخشی از بدن شما، دلخواهتان نیست، روی بخش های جذاب بدن خود تمرکز کنید. به این موضوع فکر کنید که داشتن رابطه جنسی، می تواند بسیار سالم، طبیعی و مفید باشد. رابطه جنسی یک پیوند بسیار خوب با شریک زندگی شماست و تنش ها و استرس ها را از شما دور می کند.

ارتباط با همسر

دو عامل، در سردمزاجی خانم ها نقش اساسی دارد: رابطه احساسی با همسر، و احساس خوب داشتن نسبت به خود. بسیاری از خانم ها رابطه خود با همسرشان را خوب ارزیابی می کنند، اما مسائل کوچکی را برمی شمارند که باعث تنش در رابطه زناشویی می شود. مهم ترین عامل در داشتن رابطه جنسی موفق، رابطه خوب بین زن و شوهر است؛ مسائل کوچک و حل نشده ممکن است باعث رنجش بین شما و همسرتان شود و رابطه جنسی را تحت تأثیر قرار دهد. توجه اصلی بیشتر خانم ها معطوف به اعضای خانواده است و در نتیجه خودشان را فراموش می کنند؛ همواره به یاد داشته باشید که مراقبت از همسر، رفتاری بسیار باارزش و قابل احترام است؛ اما در این بین نباید خودتان را فراموش کنید. در مورد مسائلی که باعث رنجش شما از همسرتان می شود، با او صحبت کنید.

استرس

اگر عوامل مختلف استرس زا در زندگی شما وجود دارد، بدن تان مدت زمان زیادی نیاز دارد تا از حالت پاسخ به استرس، به تمایلات جنسی و برقراری رابطه جنسی تغییر کند. به همین خاطر یکی از راهکارهای اصلی برای داشتن رابطه جنسی موفق و سلامتی، کنترل و مدیریت استرس از طریق ورزش یا مدیتیشن است.

منبع

http://www.foxnews.com/health/2015/07/06/5-factors-that-affect-female-sex-drive.html

نظر دهیداطلاعات تماس

تهران، گیشا (کوی نصر)، خیابان علیایی غربی، پلاک ۵۲، طبقه سوم، واحد جنوبی - یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۶

۶ - ۸۸۲۴۸۴۸۵ (۹۸۲۱+)

از زبان بیماران

© 2017-2019 Dr.Saffarzadeh. Provided By Sisarv.